You are here

Wycinka drzew, o czym musimy pamiętać

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie obszaru pod inwestycję. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę i w którym momencie można zdecydować się na takie działania? Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

Wycinka drzew
Author: Daniel Beilinson
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i wykonanie infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. To w zasadzie najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych. Na ogół działka na której ma stanąć inwestycja nie jest zabezpieczona, porastają ją krzewy, drzewa i trawa. W wielu przypadkach nie posiada też podłączonych mediów.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące notki na ciekawiący Cię temat. Przejdź do kolejnego wpisu i czytaj wpis etykiety zabezpieczające.

Trzeba zatem zmienić ten stan rzeczy, w celu by rozpocząć realizację inwestycji. Konieczna jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się ogół prac mających związek z ukształtowaniem terenu.

Jeśli na działce znajdują się drzewa, należy się zająć ich wycinką. Pozbycie się drzewa bez zezwolenia może sporo kosztować – mimo że drzewo stoi na działce jego właściciela. Co zrobić aby pozbyć się zbędnego drzewa zgodnie z prawem? Powinniśmy napisać wniosek o pozwolenie na wycinkę. O pomoc w wykarczowaniu terenu pod inwestycję możemy też zwrócić się do firm specjalizujących się w wycinka drzew. Firmy są niezbędne, szczególnie gdy na terenie rosną duże drzewa w sąsiedztwie budynków sąsiada. Wtedy potrzebna jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A jeżeli marzy nam się ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, piękne topole, potrzebne będzie tylko na przycinanie drzew - klik!.


Drzewa owocowe
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Posiadane umiejętności i dobrej jakości sprzęt umożliwiają pracę nawet w trudnych warunkach – nie powodując przy tym żadnych szkód.

Chcesz znaleźć następne artykuły dotyczące podnoszonej tu tematyki? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik i zobacz wpis z www.

Oferta sporządzana jest na miarę potrzeb klienta. Możemy skomponować całościowy zakres prac (z zezwoleniami), jak i zlecenia obejmujące jedynie wycinanie drzew - tutaj.

Powinniśmy naszą działkę ogrodzić. Uchroni to osoby postronne przed możliwymi urazami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Obce osoby nie wejdą wówczas na teren działki.