You are here

Dlaczego linkowanie jest tak ważne?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Już w chwili tworzenia strony internetowej należałoby postawić sobie zasadnicze pytanie: w jaki sposób potencjalni odwiedzający mogą dowiedzieć się o jej funkcjonowaniu? Odpowiedzią na pytanie jest pozycjonowanie. To w obecnych czasach znakomita, zapewniająca spodziewane efekty nowoczesna forma promocji.


SEO
Author: Paloma Gómez
Source: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta każdego dnia co sprawia, że frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej precyzyjne. O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie było zarezerwowane dla e-sklepów, współcześnie powinny zapoznać się nim wszystkie osoby posiadające strony internetowe. W końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż przykładanie wagi wyłącznie do szaty graficznej, nie jest gwarancją sukcesu.

Pozycja strony w wyszukiwarce zdecydowanie wpływa na liczbę jej odsłon. Im lepsza, tym większa popularność strony. Dzięki wysokim pozycjom na optymalne słowa kluczowe, dociera się do grupy docelowej, to następny powód dla którego warto zdecydować się na pozycjonowanie.
Pozycjonowanie stron obejmuje nie tylko tworzenie listy słów kluczowych.

Istotnym działaniem jest również linkowanie, w skrócie ulokowanie linka z adresem naszej domeny na obcej stronie www. Odpowiednio linkowany blog zdobywa coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania co wpływa na ruch na stronie. To przekłada się na finanse (zobacz kredyt obrotowy dla nowych firm) i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Możemy rozpoznać dwa podstawowe typy linków: rel nofollow i dofollow. Co mówią te określenia?

Internet, kabel
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: gdy strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B to link dofollow z A do B pomaga B w uzyskaniu wyższego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.autorski serwis (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html)

Linki nofollow to rodzaj linków również ważnych dla pozycjonowania. Całościowa liczba linków jest uwzględniana w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie mogą być dofollow, ponieważ prezentuje się to sztucznie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek internetowych.

Należy dlatego odpowiednio zbalansować nofollow i dofollow. Pamiętajmy jednak, iż najważniejsza jest treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeżeli nie będziemy systematycznie publikować nowych treści.