You are here

Jakaś osoba nie chce zwrócić ci pieniędzy? Znamy na to rozwiązanie!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Żyjemy w otoczeniu, w jakim wszelkiego rodzaju pożyczki i kredyty nie przedstawiają żadnego novum. Korzysta się z nich powszechnie, co oznacza, że często dochodzi do sprawy, w której pożyczkobiorca nie uiszcza zobowiązania na czas.


odzyskiwanie długów


Podobnie zdarza się, jeśli wystawiamy fakturę z dalekim terminem płatności. Co w takim przypadku zrobić?


dokumenty w archiwizacji
Author: Gunnar Bothner-By
Source: http://www.flickr.com


Pierwszym i głównym działaniem jest uformowanie spisu osób lub przedsiębiorstw spóźniających się z spłatą należności. Taka fachowa lista dłużników może być sporządzona dla konkretnego przedsiębiorstwa, ale nierzadko układa się ją i upublicznia (np.

Jeśli podoba Ci się przedstawiany tekst i masz chęć uzyskać więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik tutaj - w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje.

w internecie), zbierając dane od rozmaitych wierzycieli. Ta druga alternatywa daje większe opcje, jeśli idzie o analizę sytuacji konkretnego dłużnika. O ile przy analizie listy dłużników widzimy, że ów człowiek bądź firma zalega z płatnościami w pięciu różnych miejscach, prawdopodobnie oszacujemy go niżej aniżeli takiego, który na liście nie figuruje albo dotyczy go tylko 1 wpis na nieznaczną kwotę. Odmienną drogą odzyskiwania zadłużeń jest skorzystanie z usług zawodowców.


Jak grzyby po deszczu powstają korporacje windykacyjne, które specjalizują się ściąganiem długów. Poniektóre tworzą spisy dłużników, pozostałe skupiają się jedynie na działaniach bezpośrednich. W praktyce zwykle skupują one wierzytelność od pożyczkodawcy i natychmiast same zostają wierzycielem tej kwoty. Odzyskiwanie długów tą metodą ma ten pozytyw, że jest stosunkowo szybkie.
Jako że windykator odbiera od nas dane zobowiązanie, to inkasujemy pieniądze - a przynajmniej ich część - od razu, co może być zasadnicze dla funkcjonowania naszej firmy. Należy niemniej dokładnie przeczytać umowę, jak windykatorzy będą się z nami rozliczać.