You are here

Nowoczesne i wydajne podejście do zarządzania procesami biznesowymi w firmach - zalety i wady six sigma

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każda firma, chcąc jak najlepiej spełnić wymagania swych klientów musi postawić na należytą jakość, powiązaną z równoczesnym pilnowaniem wydatków. Jeżeli zaniedba się obie te sprawy, to albo wyroby będą kiepskiej jakości, co szybko odbije się na wynikach sprzedaży, albo koszty będą tak duże, że ciężko wypracować będzie należyte dochody.


Aby utrzymać równowagę między jakością i kosztami produkcji sporo firm uruchamia specjalne techniki, pomagające w planowaniu i usprawnianiu produkcji. Dotyczy to zresztą każdej sfery biznesowej, nie tylko opierającej się na produkowaniu towarów. Przy użyciu odpowiednich technik da się w znacznym stopniu ograniczyć koszty i usprawnić procesy zachodzące w firmie, tym sposobem może się ona rozwijać i nie pozostawać w tyle za konkurentami. Jedną z najbardziej popularnych tego typu technik jest Six Sigma, stosowana przez większość największych firm na świecie. Rozwijana od dziesięcioleci znalazła zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi biznesu, a jej skuteczność jest potwierdzona licznymi sukcesami przedsiębiorstw które jej używają.
nauka na szkoleniach
Author: Les Roches International School of Hotel Management
Source: http://www.flickr.com


Metodologię Six Sigma zastosować się da w każdej firmie, nie ma się więc czemu dziwić, że szkolenie six sigma dla kadry zarządzającej oraz managerów cieszą się bardzo dużą popularnością. Na rynku działa parę firm, oferujących takie szkolenia, i przeważnie łączą one teoretyczne podstawy z praktycznym użyciem w czasie rozwiązywania realnych projektów.


Niektórzy organizują wręcz six sigma szkolenie w przedsiębiorstwach, w jakich pracują uczestnicy kursu, dzięki temu cała wiedza praktyczna może być przekazana na projekcie, który dotyczy danego przedsiębiorstwa. Przez to osoby się szkolące mogą się uczyć w znanym sobie środowisku pod okiem doświadczonych instruktorów, i taka forma ćwiczeń praktycznych jest dla większości bardzo cenna.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na omawiane zagadnienie, znajdziesz je z pewnością pod tym odsyłaczem (https://www.graulaw.eu/prawo-patentowe-i-prawo-wzorow-uzytkowych/), więc nie czekaj tylko kliknij tu.

Jeżeli ktoś zaczął już pracować w tej metodologii i zechce rozszerzyć zakres swych kompetencji, to najlepszym wyjściem mogą być dla niego szkolenie black belt, które znacznie poszerzają możliwości osób, które je kończą. Czytaj też