You are here

Jaki styl do ogródka wybrać, jeżeli posiadamy małą działkę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Charakter ma wpływ nie tylko na rodzaj wybieranych elementów małej architektury, kolory nawierzchni, ale również posiada wpływ na gatunkowy układ rabat ogrodowych.


Możliwości jest niezwykle dużo. ogród nade wszystko musi pasować stylistycznie do bryły budynku, jak i musi także być dostosowany do pejzażu w pobliskiej okolicy.


osiedla
Author: nakashi
Source: http://www.flickr.com


Również uwzględnić należy funkcje jakie ogród ma spełniać. Ogródki w stylu wiejskim posiadają bardzo dużo wdzięku oraz doskonale się w nich odpoczywa. Sprawia to mała architektura, która jest stworzona z naturalnych materiałów a także rośliny, które przywodzą na myśl babcine grządki, które były pełne maków czy dzwonków. W środku miasta lub przy nowoczesnym domu ogród w stylu wiejskim prezentował się będzie trochę osobliwie. Dziwnie także przestawiałby się ogródek w charakterze orientalnym, który posiada olbrzymie boisko do grania w piłkę pośrodku. Styl minimalistyczny z kolei niełatwo sobie wyobrażać na wsi, wśród borów i pól. Jednak w miasteczku jak najbardziej się tego typu styl sprawdzi.


Zwłaszcza, jeżeli mamy niewielką działkę. Wybór charakteru ogrodowego nie jest łatwą kwestią, ponieważ niezwykle dużo spraw należy wziąć pod uwagę. To, co najbardziej istotne jednak jest, to aby w tym wszystkim nie zapomnieć o tym, że ma to być dla nas wyśniony zakątek wypoczynku. Ma być także czymś w rodzaju zielonej bazy albo prywatnego raju. Rośliny jest to chyba jedna z najważniejszych spraw w każdym ogródku. To akurat rośliny (Polecamy Andermatt) podkreślają jego wygląd oraz definiują charakter. Sprawiają także, że ogród wyróżnia się z otoczenia. Dlatego też dobrze byłoby poświęcić specjalną uwagę oraz starannie zdecydować się na rośliny do ogródka.
Jeżeli zdecydujemy się na ogród regularny oparty dla przykładu na liniach prostych, nasadzenia muszą także podtrzymywać tę tendencję. Nie za bardzo prawidłowo będzie wyglądało, jeśli te proste linie teraz wypełnimy jakimikolwiek falującymi i pływającymi roślinami. Ta forma nadaje się bardziej do ogródków nieregularnych z łagodnymi liniami.