You are here

Troszcz się o bezpieczeństwo swojego psa

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Dwa owczarki niemieckie
Author: Harold Meerveld
Source: http://www.flickr.com
Jak tego dokonać? Pamiętając, że wybór rasy nie odgrywa tak znacznej roli, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie. Mały york żyjący w przekonaniu, że to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi dobitniej zademonstrować niż mający podobne zdanie bulterier. W związku z powyższym już w pierwszym dniu pobytu psa, szczeniaka postawmy mu granice, ponieważ pies szczęśliwy to pies dobrze wychowany.

Author: West Zest
Pomimo iż poświęcamy naszemu czworonogowi wiele uwagi oraz staramy się stosować do rad najwspanialszych trenerów psów, nasz czworonóg wciąż ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a być może obgryza nam buty? Jeśli tak się dzieje, to z pewnością wspaniale sprawdzą się tutaj obroże elektryczne, a więc sprzęty, które składają się z pilota oraz z obroży, która posiada w sobie wbudowany odpowiedni czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców daje psu do zrozumienia, iż niewłaściwie postąpił i iż nie spełnił naszej komendy, która pewnie że powinna pojawić się, zanim wykorzystamy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego pupila. W wielu przypadkach pomocny okazać się może zakup obroży treningowej.

Obroże treningowe to zrozumiały dla psa komunikat. Gdy okaże nieposłuszeństwo swojemu panu, odczuje niekomfortowe napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży (kolczatka do trenowania). Dobrych firm zestawy treningowe wyposażone są w także funkcję ostrzeżenia przed impulsem.

pies
Author: laurawashere95
Source: http://www.flickr.com
Działa ono na przykład jak płot pod wysokim napięciem – efektywnie odstraszy psa od zbliżania się do końca tarasu, a jednocześnie oczywiście będzie to bez wątpliwości dla niego zupełnie bezpieczne. Wystarczy, że założysz własnemu psu obrożę, która będzie natychmiastowo reagowała w wypadku gdy zbytnio zbliży się on do krawędzi tarasu. Wówczas poczuje on w szyi nieciekawe mrowienie – będzie to właśnie prąd elektryczny.

Chociaż może to brzmieć nieco brutalnie, niewątpliwie dajemy Ci pewność, że jest to zupełnie bezpieczne dla Twojego psa, którego nie będzie to krzywdziło - zobacz szczegóły na http://sport-dog.pl. Pies, któremu z trudem przychodzi kulturalne powitanie obcych to owczarek kaukaski. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż wybierając tego "puszystego niedźwiadka", musimy znać zachowania psów dominujących - albowiem kaukaz to nie zabawka.

Dobrze prowadzony może opiekować się dziećmi, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli do jego wychowania. Istnieje jeszcze jedna, niedoceniana rasa, jak powiadają, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w zamian za dach nad głową będzie strzegł naszej rodziny.