You are here

Jak dbać o chryzantemy – porady dla początkujących

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Jesienny czar chryzantem
Author: ankakay
Source: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Biorąc pod uwagę chryzantemy bylinowe i związaną z nimi bazę ofert znaleźć można niezaprzeczalnie nadzwyczaj zróżnicowane opcje. Opcji do wyboru jest niemało, dlatego warto stawiać na te doskonałej jakości. Klienci mogą odnaleźć wszelkie niezbędne im informacje na stronie www producenta. Warto systematycznie sprawdzać udoskonalenia, które zadziwiają złożonością. Mnogość rozwiązań dostępnych w zasięgu ręki podoba się konsumentom, którzy chętnie między sobą polecają kolejne opcje.

Nazwa chryzantemy pochodzi od greckiego słowa chryzos, oznaczającego „złoto.”. Niespotykanie uznana w Azji, znajduje się nawet w herbie cesarzy Japonii, tam też wierzono, że rosa skroplona na jej kwiatach zapewnia wspaniałe zdrowie. W wielu obszarach azjatyckich podarowanie czerwonej lub złotej chryzantemy jest znakiem miłości, białe zaś są symbolem prawdomówności. W Polsce rozkwita najczęściej jesienią, od połowy sierpnia do października.
Chryzantemy
Author: Emily Mathews
Source: http://www.flickr.com
A przecież to tak czarujące, wdzięczne i wbrew pozorom radosne kwiaty.

Zaskoczy nas fakt, że, w Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, podczas którego popija się wino zrobione z tych kwiatów. Kwiat taki jak chryzantema doniczkowa nazywany jest niezwykle często też złocieniem. Wyróżnia się na tle pozostałych przede wszystkim niezwykłą różnorodnością, w szczególności swoich kształtów. Kwiatostany są wielokolorowe, natomiast okres kwitnienia przypada na jesień oraz trwa aż do pojawienia się najwcześniejszych oznak zimy, takich jak mrozy. Kwiaty takie jak chryzantemy mogą być uprawiane na ogrodowych rabatach, tarasach czy też balkonach, zależnie od naszych warunków.

Są też niesamowicie popularne, jeśli chodzi o zdobienie nimi grobów (znajdź i zamów piękne sadzonki na taras i do ogrodu: http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe_drobnokwiatowe_letnie.html). Do dyspozycji klientów jest cała mnogość rewelacyjnych rozwiązań, co okazują się idealne dla wielu. Przemyślane propozycje, wśród których szczególnie ceniona oraz polecana jest chryzantema ogrodowa to szereg atrakcyjnych cenowo opcji. Nieprzerwanie poszerzają się dostępne obecnie możliwości, dzięki czemu klienci mogą przebierać wśród opcji. Ten wyjątkowy kwiat zdobył już wiele serc, dlatego wskazane jest zweryfikować samodzielnie, czy u nas się sprawdzi.

Podczas zimowania niezrównanym pomysłem jest zakrycie chryzantem gałęziami świerkowym lub torfem, ale w żadnym razie liśćmi z powodu wrażliwości tych roślin na wilgoć. Można kupić także gatunki mrozoodporne, np. złocień ogrodowy, odmianę Beatrice lub chryzantemę skandynawską – są one bardziej długowieczne i łatwo można je hodować jako rośliny wieloletnie. Po przezimowaniu dobrze jest zanieść rośliny do ciepłego, znakomicie oświetlonego pomieszczenia. Należy pamiętać, że chryzantemy są bardzo podatne na mszyce i grzyby, dlatego ich mocne oświetlenie jest wyjątkowo nieodzowne w tym czasie. W razie wystąpienia mszyc lub mączniaka prawdziwego, należy spryskać odpowiednim środkiem owadobójczym i zrobić to jeszcze co najmniej dwa razy.