You are here

Turystyka i rekreacja - czy warto studiować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
O tym, jak istotne jest dobre wykształcenie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu wyższych studiów dwudziestokilkuletni człowiek umie znacznie więcej, niż po zakończeniu szkoły średniej, a dzięki temu ma szansę na znalezienie lepszego stanowiska pracy. Bardzo często można usłyszeć, że w szczególności młodzi są słabymi pracownikami.

To fałsz! Najzwyczajniej sytuacja na naszym rynku pracy jest wciąż daleka od perfekcji. Powiedzmy statystyczny Szwajcar bądź Kanadyjczyk nie jest inteligentniejszy od Kowalskiego, a zasadniczo nie ma wielkich kłopotów z dostaniem pracy. Spora część szkół wyższych daje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Choć naturalnie czymś w pełni oczywistym jest to, że jeśli nie chcemy później uskarżać się na beznadziejne perspektywy, nieustanną niepewność o przyszłość, jak najbardziej powinniśmy w sensowny sposób podejść do swojej edukacji. A więc: które studia są w tym momencie smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie warto iść, aby potem po prostu dostać atrakcyjną pracę? Takich kierunków jest wiele, a artykuł nie jest opasłą książką, zatem można śmiało powiedzieć, że rzetelne opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednakowoż spokojna głowa, coś tam zawsze się napisze.

Być może komunikacja społeczna to kierunek, który może dać fajne perspektywy na przyszłe lata (komunikacja społeczna na wste)?
Nauka angielskiego
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania.

Powinna także cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne. Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w sekretariacie interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc być może rozpoczniesz ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.