You are here

Jak można zająć swojemu dziecku przynajmniej część wakacji?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Roztocze
Author: Jacek Becela
Source: www.flickr.com
Zacznijmy od tego, że jest to inaczej mówiąc terapia na końskim grzbiecie. Wyszło na jaw, że jazda konno przynosi dobre efekty w wielu dolegliwościach, zarówno u najmłodszych, jak i u dorosłych. Hipoterapia wpływa równocześnie na ruchowe, sensoryczne, psychiczne oraz społeczne możliwości. Rezultaty, jakie osiągają pacjenci, nieraz mogą pozytywnie szokować. Jakie wobec tego wiążą się z nią dobre strony? Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla rozpoczynających tą przygodę dobrym pomysłem jest nauka jeździectwa w renomowanej szkole.

Przy większości stadnin działają szkoły, w których pracują doświadczeni instruktorzy. Dobry instruktor to klucz do sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest trudniejsza niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, stanie się radością. Prowadzący zajęcia bez wątpienia pomoże nam dobrać konia - takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i dopilnuje, by nauka była bezpieczna.
Koń, jazda konna
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Powozy konne używane są na przykład do wożenia młodych par po ślubie. Jazda konna uczestniczy również w paru sportach, indywidualnych oraz grupowych.

Tą aktywnością aktualnie Zainteresowanych jest coraz więcej ludzi. Jest bowiem uniwersalna, korzystna dla osób właściwie w każdym wieku. Ogólnie końmi pasjonuje się coraz większa grupa najmłodszych, powstaje na przykład coraz większa liczba pism o takiej tematyce skierowanych właśnie dla dzieci. Ich tematyka dotyczy charakterystyki koni i ich życia, jazdy konnej oraz pielęgnacji tych zwierząt. Jeżeli masz więcej czasu niż zwykłe parę godzin co tydzień warto zastanowić się nad wyjazdem na obóz jeździecki. Zwykle to 14 dni efektywnego przyswajania i doskonalenia umiejętności.

Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki to również świetna okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego dbania o zwierzę, troski o nie. To oczywiste, że w ramach paru krótkich lekcji co tydzień nie można się równie mocno zaangażować w relacje z koniem. Na obozach także pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, w wielu wypadkach, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto czerpać z ich ogromnej wiedzy. Jazdę konną zalicza się do niezwykle pozytywnych czynności.

Wbrew pozorom jeździec na koniu nie jest bierny, musi wykonywać określone ruchy podczas jazdy i odpowiednio siedzieć. Jazda konna (polecam:: polecana strona www.patataj.com) pomaga więc wykształcić i utrzymać formę, a co bardzo istotne – kształtuje odpowiednią postawę ciała. Jest więc bardzo pożyteczna dla ludzi z wadami postawy, takimi jak między innymi skrzywienia pleców. Na jeździe na koniu i ogólnie kontakcie z tymi zwierzętami oparty jest także cały sposób usuwania chorób i zaburzeń, zwany hipoterapią. Termin ten obejmuje przede wszystkim terapię osób z zaburzeniami o charakterze psychologicznym za pomocą kontaktu ze zwierzętami. Hipoterapii poddaje się między innymi dzieci chore na autyzm.

Generalnie osoby wybierające jazdę konną mogą liczyć na bardzo korzystny wypoczynek czynny i ciekawe spędzenie wolnych chwil.
Agroturystyka na Kaszubach
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Do tego koń relaksuje, rozwija relacje społeczne, jak również nasila pracę narządów wewnętrznych, w tym odporność organizmu albo funkcjonowanie układu krążenia. Hipoterapia (zajęcia z końmi) może być skutecznie wykorzystywana w różnorodnych schorzeniach neurologicznych, czyli porażeniach mózgowych czy chorobach psychicznych, a także w dolegliwościach ortopedycznych, stanach pod udarze albo stwardnieniu itp. Lista jest dość długa.