You are here

Oświetlanie dopasowane do potrzeb konsumenta

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Żarówka diodowa LED G9
Author: MAX-LED
Source: http://www.max-led.pl
Jest tak, gdyż żarówki Ledowe wcale się nie ocieplają, dlatego energia w ich przypadku zużytkowana jest tylko do wyprodukowania światła. Poza tym żarówki LED "żyją" znacznie dłużej, bo ok. 45 tysięcy godz., nie są wrażliwe na wstrząsy czy okoliczności atmosferyczne i nie zawierają metali ciężkich, z tej przyczyny są pod każdym względem pewne dla zdrowia i dla otoczenia. Oszczędne żarówki standardowe, diodoweczy iluminacje. Wybór zależy od tego, jakie przeznaczenie ma mieć żarówka.

Bezwarunkowo znaczące jest też jakiego montowania życzymy sobie. Jeżeli potrzebujemy podstawowego oświetlenia które przez dłuższy okres będzie włączone perfekcyjnym rozwiązaniem będą żarówki ledowe. Są one w największym stopniu oszczędne. Za radą doradcy z branży elektrycznej zadecydowałam że nabędę żarówki LED MR16 (kliknij kategoria,catid-9,zrodla_swiatla_led-zarowki_led_mr16.html), dlatego że zdołają one mieć zastosowanie za substytuty klasycznych żarówek halogenowych, funkcjonując pod prądem o napięciu dwunastu wolt. Wymiar żarówki - 50 mm - powoduje, iż konweniują do każdych typowych gniazdek do halogenów, zatem nie będziemy musieli wymieniać dawnych gniazd.

Klasyczne żarówki już właściwie nie mają racji bytu. Oprócz tego, że Unia Europejska ustanowiła swoje regulacje, to świetlówki energooszczędne są tańsze w użyciu. Więcej kosztują, ale zmniejszają o ponad połową opłaty za prąd roczne. Oświetlenie ledowe (polecamy żarówki led gu10) jest teraz znacznie popularniejsze i uchodzi za szczególnie wydajne. Jednak kupno diody LED likwiduje zawartość portfela tu i teraz, stąd też niewielu ludzi stawia na takie oświetlenie wewnętrzne.

Lampy LED (ang. Lighting Emitting Diode - dioda elektroluminescencyjna), nazywane potoczne żarówkami ledowymi, jako źródło światła wykorzystują diody elektroluminescencyjne. Ze względu na to mogą zastępować miniaturowe żaróweczki, np. w samochodowych tablicach rozdzielczych. Samodzielnie można zdecydować o kolorze diody.

Pojawiła się energooszczędna alternatywa dla starych żarówek. Prostym oświetleniem (polecamy wybór firmy max-led.pl) zwykle są lampy w centrum sufitu. To dobre światło dla kamienicznych sypialni. Zamknięte klosze znacznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego idealnie pasują do wysokich kamienic. By dodać przestrzeni na przykład w salonie, najlepiej powiesić tego typu żyrandole na sufit. Montaż lamp lub kinkietów na krótszych ścianach pokojów steruje proporcjami.