You are here

Jakie szamba ekologiczne wybierać

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
systemy ekologiczne
Author: mynameisharsha
Source: http://www.flickr.com/photos/mynameisharsha/3092520712/
Środowisko jest z pewnością dla ludzkości ogromnie ważna kwestią. W tym miejscu mowa jak najbardziej o jego racjonalnym zagospodarowaniu, co niestety w wielu przypadkach jest przez nas w pewnym sensie bagatelizowane, wobec tego też obowiązkowo musimy dokonać zmiany naszych przekonań w tym temacie. Opady mają to do siebie, że występują z różnym nasileniem i trudno z góry przewidzieć w jakich dniach nastąpi susza, a w których ulewy. Mając na uwadze tylko okres maj-wrzesień, średnia miesięczna ilość opadów w tym czasie wynosi 50-70 mm w zależności od części kraju.

Równa się to średnio 60 litrom wody na metr kwadratowy, jednak trzeba pamiętać, że taki napływ może nastąpić jednorazowo przy silnej ulewie lub rozłoży się równomiernie na kilka dni w ciągu miesiąca. Biorąc pod uwagę taki opad, objętość wody możliwa do zmagazynowania z dachu o powierzchni ok. 200 m2 to ok. 12 m3.

Instalacja tak dużego zbiornika na deszczówkę to znaczny koszt i dlatego z reguły nie instaluje się większych niż 3-4 m3, zwłaszcza że duże opady mogą występować sporadycznie (link referencyjny). W gospodarstwie rolnym można zainstalować większy zbiornik ponieważ ilość potrzebnej wody jest znacznie większa w związku z czym inwestycja szybciej się zwróci.
klargester.pl
Szamba ekologiczne, są obecnie dużo częściej tworzone w wielu wsiach, lecz też w małych miastach władze decydują się na tego typu sieci, ponieważ pozwala to znacznie solidniej dbać o korzystny stan natury na określonym obszarze, jak również i w sposób naturalny przetwarzać wszelkie zanieczyszczenia. Oczywiście tego typu szamba posiadają specjalne filtry i wiele dodatkowych elementów, bez których ekologiczne oczyszczanie ścieków nie byłoby możliwe, dlatego też koszt tego urządzenia jest odrobinę wyższy od zwykłego, ale trzeba wziąć pod uwagę, iż taka inwestycja wyjątkowo szybko się zwróci.

Szczególnie poprzez użycie szamba ekologicznego, będzie można zmniejszyć eksploatację wszelkich urządzeń w oczyszczalniach ścieków, co połączone jest z dużymi oszczędnościami finansowymi. Praktyka bezsprzecznie pokazuje nam, że nasze perspektywy działania są wyjątkowo rozległe. Pierwszym i na pewno ogromnie dobrym przykładem jest ponowne wykorzystanie wody deszczowej. Nie da się ukryć faktu, że mieszkamy w stosunkowo deszczowym klimacie, dlatego też z powodzeniem możemy pozwolić sobie na tego rodzaju zabiegi.

Niemniej natomiast do odzyskiwania wody deszczowej niewątpliwie będą nam potrzebne specjalne oprzyrządowania. Jednymi z nich są zbiorniki na deszczówkę, które bez wątpienia możemy bez większych problemów zainstalować w naszym domu. Ich pojemność oczywiście jest niezwykle różnorodna, skutkiem tego tez z powodzeniem możemy wybrać je wprost do naszych oczekiwań.
Liść bananowca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W tym miejscu należałoby także wspomnieć o kolejnej niezmiernie ważnej kwestii, która zarówno po wielokroć jest kością niezgody pomiędzy mieszkańcami a środowiskiem. Mowa tutaj o wywozie nieczystości, który w szeregu przypadków jest przez nas mocno zaniedbywany.

Taki proceder z pewnością jest wyjątkowo niedobry dla naszego środowiska, tym samym też obligatoryjnie musimy zaopatrzyć się w najlepszej jakości zbiorniki na szambo. Dzięki uskutecznieniu takich założeń niewątpliwie nadzwyczaj mocno ograniczymy emisję nieczystości z naszego domu, niemniej pomimo tego bezsprzecznie jest to związane z pewnym wydatkiem finansowym, który musimy dokonać. Jak dbać o środowisko? Dowiedz się więcej!