You are here

Pyszne warzywa to podstawa codziennych posiłków

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Pomidory
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Przed rozpoczęciem wiosny dobrze było by zrobić plan prac porządkowych i nasadzeń. A może by tak wprowadzić modyfikacje w aranżacji ogrodu przydomowego albo działkowego? Z pewnością znajdzie się parę rzeczy, które chcielibyśmy zrobić lepiej. Warto pamiętać, że wiele roślin ozdobnych jest znacznie podatnych na mszyce i owady, dlatego ich mocne oświetlenie jest wysoce istotne w tym czasie. W przypadku pojawienia się ich, należy spryskać je właściwym środkiem owadobójczym. Wychodząc na wprost różnych oczekiwań ,a także gustów klientów sporo sklepów stawia obecnie na rozmaitość marek oferowanych przez nie rzeczy takowego rodzaju.

Dobry i internetowy sklepik z asortymentem ogrodniczym posiada bardzo bogaty wybór wysokiej klasy akcesoriów ogrodniczych. Przy hodowli wielkiej ilości roślin użyteczny okazuje się http://e-hortico.pl/pl/p/Mospilan-20SP-40g/3981. Zazwyczaj zdecydowanie lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na ważne produkty do uprawy roślin. Bezpieczniej bywa przy tym nawet zapłacić czasem kilka złotych więcej, aby móc cieszyć się niezapomnianymi kwiatami ozdobnymi.
trawa
Author: Jack Pre
Source: http://www.flickr.com
zbliżająca się pora roku jest do doskonałym pretekst do zmian.

Jeżeli dotychczas wśród bujnej flory brakowało miejsca na grilla i meble ogrodowe na garden party, dobrze było by wyznaczyć taki zakątek. Powinna się tam znaleźć powierzchnia gruntu do utwardzenia , np. przy pomocy kostki betonowej, płyt lub kostki ażurowej, natomiast na pozostałej części założyć zieloniutki trawnik.Wyznaczony fragment działki lub przydomowego ogrodu, w pierwszej kolejności należy ziemię przekopać i pozbawić chwastów. Środki chwastobójcze (więcej na e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze) nie są polecane. Ich agresywny skład i mogą pozbawić glebę nie tylko chwastów, ale i wielu cennych komponentów\właściwości.

Może się stać, że odchwaszczanie spowoduje, że nic nie zechce się na niej przyjąć - nawet dłużej niż jeden sezon. Ziemię trzeba należy na tzw. „sztych”, czyli głębokość łopaty. W następnej kolejności trzeba z niej wyjąć grabiami bądź widłami wszelkie kłącza, korzenie i rozłogi chwastów. Jeżeli gleba nie jest żyzna i piaszczysta, wówczas w kolejnym kroku trzeba ją ją nawieźć na 10-15 cm grubości ziemią kompostową.

Dla każdego trawnika ważną rolę spełnia odczyn podłoża. Powinien on wynosić od 5,5 do 6.5 pH. Jeśli jest kwaśne, warto wymieszać je z dolomitem lub kredą. Dodatkowo grunt pod trawnik warto wzbogacić nawozem mineralnym, który działa przez kilka miesięcy. Na koniec ziemię można już zwałować i podlać.

Kilka dni po tym będzie ona już gotowa do wysiewu. Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju rośliny wystawione są nie tylko na warunki atmosferyczne, jakie mogą je popsuć, lecz jeszcze w dodatku narażone są na różnorodnego rodzaju szkodniki, które mogą powodować, że cała rola będzie stracona. I właśnie dlatego, jeszcze zanim wyszukamy jakiekolwiek szkodniki, czy chwasty, mogące zgarnąć naszej roli światło oraz potrzebne właściwości mineralne, należy zaopatrzyć się w środek chwastobójczy (www.e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze), którym spryskamy nasze warzywa oraz który spowoduje, że na naszym polu nie będzie rosło nic, poza tym, co rosnąć powinno. Nasiona traw (więcej na e-hortico.pl/trawy) wybieramy pod względem przyszłej funkcji trawnika oraz ekspozycji terenu na słońce. Inna mieszanka będzie dobrze rosła w całkowitym cieniu, inna w mocno wyeksponowanym na słońce, inna dobrze zniesie częste deptanie, a jeszcze inna najlepiej zaprezentuje się jako dekoracyjny kobierzec.