You are here

Ciekawe profile studiów - Turystyka i rekreacja

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Sala wykładowa, klasa
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Każdy absolwent szkoły średniej, który zamierza podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem - który kierunek kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury. Statystyki także widocznie ukazują, że osoby z wyższym wykształceniem osiągają obiektywnie duże kwoty pieniędzy, niż ich koledzy z podstawowym poziomem edukacji. Szczęśliwie szkolnictwo wyższe jest współcześnie bezpłatne, w następstwie tego też każdy z nas z powodzeniem może pozwolić sobie na zdobycie uzupełniających umiejętności.

Kluczem do sukcesu jest jednak wybranie kierunku studiów, który zagwarantuje nam udaną przyszłość. Niezłej pracy. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach niby mamy ambicje, i tak przykładowo poprzestajemy na zwykłych studiach. A być może bardziej odpowiednim wyjściem jest dalsza edukacja, a więc studia podyplomowe (http://www.wste.edu.pl/studia)? Bardzo często podyplomówka sprawia, że posiadając niezłą pracę, dostajemy awans.

A więc uczyć się mimo wszystko warto, ponieważ studia są w dalszym ciągu ważne. Jeśli ktoś myśli, iż po wyższej edukacji i tak nie ma żadnej roboty w sumie musi pracować nad sobą, bo bardzo przesadził. W dniu dzisiejszym uczelnie wyższe oferują nam niesłychanie rozległą ofertę edukacyjną. W tym miejscu powinno się pomimo tego jasno przyznać, że nie wszystkie oferowane ścieżki nauki są współcześnie warte naszej uwagi.

Nasz ostateczny dobór powinien zostać przez nas dokładnie przemyślany. Wyraźnie największymi perspektywami w dniu współczesnym cieszą się każdego rodzaju techniczne studia magisterskie, dzięki którym bez kłopotu odnajdziemy zatrudnienie. Jednak aby dostać się na upragniony kierunek studiów czasem trzeba dużo pieniędzy i czasu poświęcić na przygotowanie, a i tak nie będzie pewności, że się uda. Na licznych wydziałach rekrutacja na studia 2014 (wste.edu.pl/zasady-rekrutacji) jest prowadzona kilku etapowo, a na wszystkich do pokonania jest duża ilość konkurentów.

Na najbardziej obleganych kierunkach na jedno miejsce startuje nawet kilkanaście osób, więc aby otrzymać upragniony indeks trzeba naprawdę dużo pracy, a czasami też i odrobiny szczęścia. Ważna pozostaje podobnie kwestia finansowa wykonywania tego wariantu pracy, która jest niezmiernie interesująca. Inżynierowie z wyższym wykształceniem nie mają albowiem jakichkolwiek powodów do niezadowolenia, ponieważ ich posada jest niesłychanie dobrze wynagradzana.