You are here

Wycieczki wędkarskie do krainy szwedzkich jezior - urlop nad wodą

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wyprawy wędkarskie
Source: www.zewprzygody.pl
Świetne kryminały to tylko jeden z wielu mocnych stron naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja rodzimym wędkarzom pokazała się jako wspaniałe miejsce na... wyprawy wędkarskie (polecamy szczególnie na http://www.zewprzygody.pl/Informations/Bolmen.aspx). Znakomite łowiska czekają w morzu, strumieniach i jeziorach. Kłusownictwo tam w zasadzie nie istnieje, a obszary wędkarskie nie toną w śmieciach.

Poza tym 4 najrozleglejsze jeziora krainy – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem posiadania pozwolenia na połów. Turystyka wędkarska to jest pasja! A na jakie trofea możemy zapolować w tym raju dla rybaków? Takie obrazki podsuwa wyobraźnia i właściwie tak często wygląda wędkowanie , ale zdecydowanie do tego się nie ogranicza. Dla prawdziwego fana nie lada gratką są wyprawy wędkarskie. To przygotowane, grupowe wyjazdy, zwykle na północ naszego kontynentu. Na tego rodzaju wycieczce naprawdę da się odczuć co to znaczy ekstremalne łowienie ryb.

Przede wszystkim nie jest to zwykła wycieczka na ryby. To raczej zorganizowana wyprawa na wielkiego zwierza. Łowiska w Szwecji dla przykładu pełne są ogromnych łososi, z którymi trzeba zawalczyć. Wybieramy się łódką dość daleko, oczywiście z przewodnikiem, który dokładnie wie, gdzie ryby biorą i jaki gatunek można złowić. W szwedzkich jeziorach prym wiedzie szczupak.

Jest go zdecydowanie więcej, niż w naszym kraju, a na dodatek częściej dają się złapać duże okazy. Oczy wam wyjdą na wierzch, gdy na końcu żyłki ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Pora na szczupaka ciągnie się przez okrągły rok, bo w dniach zimowych można go łowić spod lodu. Inne gatunki często tu występujące to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w tym kraju osiąga niesamowite rozmiary. To, co w Polsce nierzadko jest rekordem, w szwedzkiej krainie może okazać się normalnym wynikiem.

Niektórzy rybacy wolą łowić samodzielnie, inni wymagają wsparcia, a jeszcze inni po prostu lubią przebywać wśród ludzi oraz dzielić pasję. Doskonała oferta wyjazdów na łowy zyskała już sympatię entuzjastów łowienia ryb. Na forach internetowych wrze dyskusja odnośnie tego, dokąd powinno się wybrać się w zbliżającym się sezonie, jeśli propozycji stale przybywa, a każda wydaje się tak samo interesująca. Szwecja, Norwegia, Islandia – baza propozycji wydaje się być nieskończona! Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o grupowych lub indywidualnych wypadach na ryby (zewprzygody.pl), robionych przez niektóre biura podróży. Takie oferty da się zobaczyć w dużej liczbie w sieci. W koszcie pakietu dostajemy zazwyczaj licencje na łowienie, przewóz promem lub samolotem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i dokładne mapy szwedzkich stron.