You are here

W miejsce zwykłych pieluch jednorazowych, warto kupić otulacze i pieluchy wielorazowe

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Author: www.babymama.pl
Jedna pieluszka jednorazowa rozpuszcza się więcej niż 300 lat! Jeśli nie jesteście przekonani do pieluch wielorazowego użytkowania, lecz troszczycie się o otoczenie, sięgnijcie po jednokrotne pieluszki ekologiczne, które rozkładają się znacznie krócej, a w środku w zastępstwie żelowego wypełnienia mają wkład z ligniny. To podejście zdrowe zarówno dla środowiska, jak i dla cery dziecka. Każdy rodziciel wie, że są przypadki, w których pieluszka jednorazowa jest niezwykle potrzebna, czy też wprost nieodzowna. Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można pokropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego.

Olejek najlepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni. Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (http://www.wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie.

Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zanieczyszczone należy zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań trzeba wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej. Wytwórcy akcesoriów dla niemowlaków poszli jeszcze krok dalej.

Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony od razu nie przeciekały, a drugiej, by dziecko zauważało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z materiału - za mocno ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że... chodzi w pieluszce.

Nie wolno dawać płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna tkaniny i tym samym obniżają chłonność pieluszki. Otulacze wełniane (poznaj przykłady) stworzone z naturalnej, delikatnej i miłej w dotyku wełny 100%. Przeznaczony jest dla w największym stopniu drażliwej i miłej skóry malucha. Otulacz wełniany jest cienki i przepuszcza powietrze, dzięki czemu błyskawicznie schnie i jest zawsze szybko gotów do ponownego użytku.

Jego zamierzenie opracowany wzór czyni, że pasuje na najmniejsze noworodki. Otulacz wełniany traktujemy jako normalny izolator od wilgotności. Ubieramy go na pieluszkę składaną, kształtowaną bądź wykorzystujemy z kieszonką dopinaną. Otulacze zrealizowane są z mięciutkiej, cienkiej wełny i wystarcza na pełny czas pieluchowania.