You are here

Producent rekomenduje jedynie wypróbowane rozwiązania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
oczyszczalnia
Author: wfeiden
Source: http://www.flickr.com/
W każdym domu produkuje się na co dzień odpady i ścieki, które muszą zostać odprowadzone. Najprostszą metodą jest wykopanie szamba. Może być to szambo bezodpływowe lub podłączone do systemu kanalizacji miejskiej. Oczyszczanie przepełnionego szamba to zadanie dla wyspecjalizowanych firm, przy czym każdorazowy przyjazd wozu do oczyszczania ścieków to wydatek ponad sto złotych.

Wśród cieszących się ogromną popularnością opcji to właśnie biologiczne oczyszczalnie producent zapewnia w doskonałej jakości - ekologiczny dom - klargester.pl. Doskonale dopasowane do dzisiejszych wymogów oraz oczekiwań klientów urządzenia dopracowywane są w sposób zupełnie indywidualny. Dzięki temu, że marka wychodzi do klientów z różnorodnymi rozwiązaniami, trafić możemy na te szczególnie niezbędne. Indywidualnie dopracowana propozycja bez wątpienia zrobi wrażenie na zamawiających.
klargester.pl
Szamba ekologiczne, są aktualnie zdecydowanie częściej budowane w wielu wsiach, lecz również w niewielkich miastach władze decydują się na tego typu sieci, gdyż umożliwia to dużo solidniej dbać o korzystny stan natury na określonym terenie, jak również i w sposób naturalny przetwarzać wszystkie zanieczyszczenia.

Oczywiście takie szamba zawierają specjalne filtry i wiele dodatkowych elementów, bez jakich ekologiczne oczyszczanie ścieków nie byłoby możliwe, dlatego też koszt tego urządzenia jest odrobinę wyższy od standardowego szamba, lecz trzeba wziąć pod uwagę, że taka inwestycja bardzo szybko się zwróci. Przede wszystkim przez wykorzystanie szamba ekologicznego, będzie można ograniczyć eksploatację wszelkich urządzeń w oczyszczalniach ścieków, co wiąże się z dużymi oszczędnościami finansowymi. Większość nowoczesnych domów posiada przydomowe oczyszczalnie. Oczyszczalnia ścieków do domu może być przygotowana na różne sposoby, niemniej nie na każdej działce można ją wybudować - ekologiczna oczyszczalnia na stronie klargester.pl.

Powinna ona spełniać wyznaczone w przepisach budowlanych i tych dotyczących ochrony środowiska wymogi. W dodatku, w pobliżu powinien znajdować się rów melioracyjny, który umożliwi odprowadzanie ścieków, a także musi być zachowana stosowna odległość od budynku i ulicy. Zbiorniki bezodpływowe, najczęściej zwane szambem, używane są do przetrzymywania ścieków do czasu ich przetransportowania do najbliższej oczyszczalni. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie sprawy ścieków na terenach, z których nawet po oczyszczeniu nie można ich odprowadzać ani do gleby, ani do wód powierzchniowych czy rowów melioracyjnych.

Zbiorniki na szambo można nabyć gotowe lub zrobić je osobiście. Zdecydowanie polecany jest ten pierwszy wariant, bo chociaż droższy, to daje nam pewność, iż szambo będzie szczelne i nie będziemy zanieczyszczać wody i gleby na naszej działce. Popularne są zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych bądź też żelbetu. Mając na uwadze podstawy higieny zawartość zbiorników na ścieki powinna być usuwana raz na 10-14 dni, dlatego też pojemność zbiornika powinna wynosić 8-10 m³.

Nabywając zbiornik najlepiej jest skorzystać z Internetu. Znajdziemy tam najkorzystniejsze cenowo oferty sprzedawców różnego rodzaju zbiorników. Jedyne, co musimy zrobić, to wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, bądź wejść np. na http://klargester.pl/produkty/szamba-plastikowe.html i już po chwili będziemy mogli przeglądać dostępne oferty.
Tags: