You are here

Profesjonalny sklep z produktami dla niemowlaków - pieluszki wielorazowe oraz majtki treningowe

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
niemowlak
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Pieluszki składane wykonane z tetry bambusowej. Realizują szereg zadań prócz zwyczajnej pielęgnacji smyka. Mogą posłużyć jako pieluszka wielorazowa albo wkład do pieluszki kieszonki. To też bardzo delikatny ręczniczek dla buzi malucha. Postęp cywilizacyjny daje się zauważyć we wszystkich dziedzinach człowieczej działalności.

Artykuły dla noworodków w ciągu ostatnich dekad przeszły prawdziwą transformację. Wózki stały się mniej ciężkie, bardziej zwrotne i praktyczne, a elektroniczne opiekunki zaczęły czuwać nad snem naszych pociech. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe (zobacz więcej: http://www.wielorazowepieluszki.pl/pol_m_Pieluszki_Tetrowe-524.html) musiały znaleźć swego zastępcę. Schowania brudnych pieluszek najlepiej używać zamykanego wiadra o pojemności około 23 litrów.

Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych detergentów i użycia wrzącej wody - czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w pokaźnym garze na piecu. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali koszmar, kiedy w pociągu brzdąca trzeba było przewinąć.

Pieluchy zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: są jednokrotnego użytku, niemalże sterylne, można je bez trudu założyć brzdącowi nawet w czasie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów pomieszczenia. Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (http://www.wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki.

Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zanieczyszczone można zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.
Nie powinno dolewać płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.