You are here

Jak segregować odpady

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Source: http://environmental.kingspan.pl/
Na każdym osiedlu ustawione są pojemniki do segregacji (odwiedź) odpadów. Coraz więcej osób decyduje się dzielić odpady i tym sposobem przyłożyć się do zdrowszego funkcjonowania naszego środowiska. To, że wykorzystujemy surowce wtórne świadczy o nas, jako o społeczeństwie bardzo dobrze. Stajemy się coraz bardziej świadomi dobrych następstw jakie niesie ze sobą segregowanie śmieci.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Source: http://environmental.kingspan.pl/
Pierwszym działaniem było ustalenie, iż dla każdego rodzaju śmieci, będą przeznaczone odrębne kosze. Pojemniki na śmieci pojawiły się wobec tego w większości polskich miast i miasteczek. Ażeby ustrzec się pomyłki różnią się one od siebie kolorami. I tak szkło wrzucamy przeważnie do zielonego kubła, papier do niebieskiego, metal ląduje w żółtym a syntetyk w czerwonym.

Kosze do segregacji odpadów są też podpisane, w związku z tym gdy zmieni się ich kolor, zawsze można rzucić okiem na oznaczenie. Zbiorniki na paliwo w większości wypadków są projektowane i wykonywane w ten sposób, by dawały gwarancję solidności i nie potrzebowały zbyt wielu robót naprawczych w trakcie ich użytkowania. Skutkiem tego ich producenci obłożeni są wieloma restrykcjami oraz muszą spełnić sporo zawiłych wymogów bezpieczeństwa. Oczywiście, problemem jest to, że nie na każdym osiedlu są kontenery na śmieci (odpowiednia strona) przeznaczone do segregowania odpadów.

Ta sytuacja ulegnie zmianie. Każda osoba, która zadeklaruje, że chce segregować odpady będzie miała zagwarantowaną taką możliwość. To odbiorcy odpadów będą mieli obowiązek dostarczenia odpowiednich pojemników.
Recykling dokumentów
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Jeśli szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie powinno się zainwestować w zbiorniki ekologiczne, lub innymi słowy zbiorniki dwupłaszczowe (odsyłam tutaj). Dzięki zastosowaniu w nich układu podwójnych ścian są perfekcyjnie chronione przed możliwością wycieku oraz dostępem nieupoważnionych podmiotów.

Zbiorniki dwupłaszczowe są też bardziej odporne na wpływ elementów pogodowych oraz wyposażone w specjalne zawory chroniące przed przepełnieniem. Ekologiczne zbiorniki na paliwo – jak większość zbiorników służących do przechowywania pokrewnych surowców – wymagają specjalnych certyfikatów. Podobnie jak zbiorniki na Adblue (zobacz np.: http://www.environmental.kingspan.pl/produkty/bluemaster-reg.html). Niektóre rozwiązania ekologiczne są dziś wyraźnie skierowane do dużych przedsiębiorstw. Działanie w branży fabrycznej bowiem w wielu przypadkach wiąże się z niezbędnością zadbania o własne wytwory, w takim razie powinniśmy w nim przede wszystkim kierować się rozsądkiem.