You are here

O turystyce wędkarskiej w kraju i w Szwecji

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W czasie wielu godzin spędzonych w bezczynności można wiele rzeczy przeanalizować.Dlatego wyprawy wędkarskie za granicę cieszą się dużym powodzeniem. Ale to nie tylko czysta afirmacja. Bardzo często chodzi tu o efekt. Prawdziwi zapaleńcy są w stanie godzinami oczekiwać na ten jeden moment, w którym podpłynie rybka, na którą polują.

Próbują z rozmaitymi spławikami.
złowione ryby
Author: Giulia Passerini
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością, aby w Polsce móc w pełni legalnie łowić ryby, należy posiadać stosowne uprawienia. Choć wędkarze często na to się skarżą, mawiają, że niegdyś takiej papierkomanii oraz wydatków nie było, a tak czy siak nasza sytuacja była taka, iż nie mieliśmy kłopotów z pustymi łowiskami. Jednak prawo musi być respektowane - często stawiamy Niemców za wzór do naśladowania - a przecież zasadniczo Niemcy są takim krajem, gdzie mieszkańcy potrafią uszanować prawo.

W naszym kraju jest dużo gorzej, ale zapewne sytuacja nie jest aż tak zła. Przecież wędkarze w Polsce umieją jakby nie patrzeć się dostosować. Możemy je kupić we wszystkich sklepach dla wędkarzy. Odnajdziemy tam ogromny wybór potrzebnego osprzętu. Markowe wędziska najlepszej jakości potrafią kosztować nawet parę tysięcy złotych.

To samo dotyczy kołowrotków. Jeśli wybieramy się wędkować na morzu, trzeba przeznaczyć na konieczny osprzęt pokaźną sumę pieniędzy. Każdy wędkarz opiera swoją znajomość tematu nie tylko na bogatym doświadczeniu, ale również na konkretnej wiedzy. Często jest ona przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Możemy także dokształcać się przy pomocy fachowej literatury. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo periodyków oraz książek o tematyce wędkarskiej, które stanowią ogromne źródło wiedzy dla wszystkich amatorów wędkarstwa. Dlatego z pewnością nikogo nie dziwi fakt, że zrodziła się turystyka wędkarska. Pomaga ona wszystkim zapaleńcom wyjeżdżać w dalekie miejsca za granicą i oddawać się ukochanemu zajęciu. Niezwykle popularnym kierunkiem takich wypraw jest Skandynawia, a zwłaszcza łowiska w Szwecji: http://www.zewprzygody.pl/Informations/Faq.aspx.