You are here

Czysta energia.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kolektory słoneczne
Author: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Source: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Co kilka miesięcy na pewno robimy przegląd szafy. Zazwyczaj w poszukiwaniu stroju na konkretną okazję, ale czasem również tak po prostu, aby zrobić porządek i przekonać się, jakie ciuchy na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i możemy znowu zacząć je nosić. Warto raz na pewien czas sprawdzić szafę, gdyż być może odkryjemy wspaniałe, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką. Z drugiej strony nawet w takim miejscu można niekiedy odszukać coś wysokiej jakości, a po bardziej korzystnych cenach niż w pozostałych miejscach.

Posiadacze pojazdów nierzadko również kupują części i akcesoria na giełdach motoryzacyjnych. Zwłaszcza powszechnym źródłem ostatnio jest jednak sieć WWW i sieciowe portale aukcyjne. Nabywając w ten sposób należy bardzo skrupulatnie skontrolować, czy towar posiadany przez sprzedającego jest dobry do użytku. Do części i akcesoriów zyskiwanych tą metodą zaliczają się na przykład wycieraczki samochodowe 500 mm (wycieraczki do wielu marek aut) oraz w wielu innych wielkościach. Podobnie sprawa wygląda z innym alternatywnym źródłem energii jakim są pompy ciepła.

Wynalazek ten działa na zasadzie odwrotnej do lodówki - zamiast pobierać ciepło z wewnątrz i oddawać na zewnątrz, pompa pobiera energię cieplną z gleby i oddaje ją do wnętrza domu. Jeśli posiadamy sporą działkę to wystarczy nam umieszczenie instalacji już metr pod ziemią aby sprawnie ogrzewała nasz dom. Aby nasz dom był ekologiczny powinniśmy go także wyposażyć w separatory tłuszczu używane do oddzielania substancji tłuszczowych zawartych w ściekach pochodzących np. z kuchni i separatory węglowodorów, przeznaczone do filtrowania wód deszczowych i roztopowych z terenów narażonych skażeniem substancji ropopochodnych. Bardzo często narzekamy, że mamy w domu za suche powietrze.

Z całą pewnością nie jest to korzystne ani przyjemne dla nas. Oczywiście, można regularnie wietrzyć dom, lecz czasem i to nie pomaga. Całkiem dobrym rozwiązaniem może być nabycie uzdatniacza powietrza (ceneo.pl/). Ich ceny nie są aż tak wysokie, a urządzenia mogą się naprawdę przydać. A na ekologię także źle nie wpływa.

O dbałości o ekologię nie zapominają już fabryki i przedsiębiorstwa. Korzystają z ekologicznych mechanizmów i rozwiązań. Wciąż opracowywane są nowe. Przedsiębiorstwa nieraz zaopatrują się w tzw. wentylatory przemysłowe (kliknij tu).