You are here

Polecane psy stróżujące

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Wybór dobrej hodowli nie jest zazwyczaj kwestią prostą. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (szerzej - http://www.mastifztybetu.pl/orasie.php). Ceniony w Tybecie, pełnił od wieków rolę psa strzeżącego, obecnie jest psem-towarzyszem, a również czasami wystawowym.

Ma wyjątkowo wyraźny charakter i znaczną skłonność do dominacji, dlatego też jego hodowla musi być konswekwentna od samego początku. Z tego powodu nadzwyczajnie istotna jest waga profesjonalnej hodowli mastifa tybetańskiego – odpowiednia tresura psa spowoduje, że będzie on spokojny, zdyscyplinowany i o żywej osobowości. Patrząc na rasę taką jak mastif tybetański sprzedam chętnie pieska. Oddając zwierzaka we właściwe ręce pragniemy być pewni tego, że będzie dojrzewał zdrowo oraz w odpowiednim tempie.

Importowanie psów z Holandii, Niemiec i Irlandii oparte jest na szczególnej selekcji, dlatego do naszej hodowli trafiają jedynie najlepsze psy. Rasowy czworonóg stanie się Waszym najlepszym przyjacielem, z tego też powodu warto dać mu szansę już teraz. Poza tym liczy się także cel, który przyświeca przyszłemu właścicielowi. Jeżeli szukasz najlepszego psa - stróża do swojej posesji, rasa Tibetan Mastiff doskonale wypełni swoje zadanie.

Tybetany są stosunkowo słabo popularne w Polsce, mają jednak swoich zwolenników. Mastify są chętnie hodowane przez osoby, które mieszkają poza centrum miasta, ponieważ są to duże, dosyć włochate psy, które raczej należy trzymać na zewnątrz. Ostatecznie są to psy zaliczane do grupy molosów górskich i ich prymarnym przeznaczeniem było zwłaszcza stróżowanie i zaganianie zwierząt domowych. Stawiając na cenione rasy psów, można być pewnym pochodzenia tych zwierząt ze wskazanego rejonu.

Tibetan mastiff (zobacz jak wyglada rasowy tibetan mastiff) jako wyjątkowy pies podoba się zarówno hodowcom, jak i potencjalnym właścicielom. Linie, z których pochodzą te pieski, wyróżniają się szczególnym zdrowiem oraz długowiecznością, co ma potwierdzenie w rzeczywistości. Zanim jako klienci postawimy na daną rasę psów, których właścicielami planujemy zostać, wskazane jest dobrze zorientować się wśród najistotniejszych informacji na ich temat. Genialnym posunięciem będzie zakupienie psa w takich miejsach, jak hodowle profesjonalne i doceniane przez ogrom miłośników zwierząt (np. http://mastifztybetu.pl/).

Strony internetowe także na pewno pomogą odpowiedzieć na pytanie, jaka hodowla mastifów tybetańskich jest najmocniej poważana. Najlepszym posunięciem będzie kupowanie mastifów tybetańskich jedynie u sprawdzonych przez ogrom kupujących, znających się perfekcyjnie na zwyczajach mastifa tybetańskiego. Należy raczej na spokojnie przejrzeć możliwe oferty wszelkich okolicznych firm, aby mieć odrobinę czasu, żeby dobrze zapoznać się z ich walorami. Świetnym pomysłem będzie również zaznajomienie się z ofertą i opinią użytkowników Internetu na temat najlepszej hodowli psów. Aby ułatwić sobie sprawę, oczywiście można zapoznać się z wiadomościami na temat hodowli dostępnymi w internecie – w dzisiejszym świecie znakomitym pomysłem jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła choćby mastif tybetański hodowla.