You are here

Egzotyczne stworzenia potrafią wzbogacić wnętrze twojego mieszkania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
O własnym zwierzęciu w domu myśli wielu ludzi. Jednak posiadanie psa, kota czy nawet świnki morskiej będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są niezbyt wymagające w hodowli, ale również cechują się dużą oryginalnością. Na przykład należą do nich straszyki australijskie, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady o bardzo oryginalnym wyglądzie. Ryby nie wymagają dużej troski od właściciela, a dobrze i efektownie udekorowane akwarium niejednokrotnie występuje jako ciekawa ozdoba mieszkania.

Wiele osób interesuje się jednak zwierzętami, które są egzotyczne, a nierzadko także groźne. Przykładowo w Internecie można spotkać wiele osób, które interesują się hodowaniem węży czy niebezpiecznych pająków. Niebezpieczeństwo wiążące się z hodowaniem takiego pupila niejednokrotnie dostarcza właścicielowi adrenaliny. W każdym przypadku najbardziej istotne jest, by zwierzęciu nie stała się krzywda i by zaspokajać jego podstawowe potrzeby.
Straszyk australijski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Sama hodowla tych owadów nie powinna raczej nastręczać kłopotów nawet hobbystom z małym doświadczeniem.

Głównym wyposażeniem hodowli musi być odpowiednio duże terrarium, szczególnie istotna jest tu jego należyta wysokość. Terrarium trzeba zaopatrzyć w odpowiednie podłoże, musi ono zapewniać stały poziom wilgotności. Doskonale będą się do tego nadawać zmoczony piasek, włókno kokosowe albo torf, lecz w razie czego posłużyć się nawet można papierowym ręcznikiem. Fakty są takie, iż w żadnym razie pies albo terraria cena nie są w porządku w przypadku tych dzieci, które są znane ze złego zachowania. Nierzadko dzieci znęcają się nad zwierzakami.

Może to trudne do akceptacji, lecz prawda jest taka, że dzieci także bywają złe. Choć pozostaje mieć nadzieję, iż robią tak wyłącznie dlatego, że najzwyczajniej są małe, najzupełniej nie nauczyły się do tej pory poznawania różnic pomiędzy dobre, a złem. Cóż, i na to przyjdzie niegdyś czas. Same straszyki można zdobyć bardzo łatwo, są one niedrogie i sprzedawane przez wielu hodowców. Jeżeli żaden ze znajomych nie posiada tych owadów to można w internetowej wyszukiwarce podać hasło straszyk australijski cena i już po chwili dostanie linki do ludzi, którzy mogą sprzedać jaja tego owada.

Po kupnie jaj należy przygotować specjalny pojemnik, gdzie na wilgotnym podłożu jajka przez kilka miesięcy będą czekać aż do wyklucia się owadów. Gdy to nastąpi straszyki należy przełożyć do przygotowanego wcześniej akwarium i zagwarantować odpowiednią ilość pokarmu. Młode owady potrzebują dużo jeść, ale przy tym są dość wybredne. W Australii żywią się głównie liśćmi eukaliptusa, ale w domowych warunkach można je karmić malinami, jeżynami, dębem, różą albo bluszczem. Zimową porą owady te mogą zjadać kilka roślin doniczkowych, lecz z takimi pokarmami trzeba uważać. Przy należytej pielęgnacji dorosłe samce przeżywają kilka miesięcy, a samice nawet do roku. Jeżeli hodowca utrzyma odpowiednie warunki w terrarium i będą miały zapewnione dużą ilość świeżych liści to także z młodymi owadami problemów być nie powinno.