You are here

Wybieramy rasę psa doskonałą dla nas

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Napisać, że pies to największy przyjaciel człowieka to tak naprawdę jakby napisać, że Łódź znajduje się na terytorium Polski. No wszyscy to rewelacyjnie wiedzą. Jednakże należy to powtarzać, bo nadal w naszych schroniskach żyje sporo psów, które ze smutkiem w oczach oczekują na nowego pana, tego człowieka, który je przygarnie. Oczywiście psów jak chociażby tibetan mastiff tak czy siak w zwykłym schronisku nie zobaczymy - a to właśnie na tego typu zwierzaki zauważyć można najbardziej znaczący popyt. Co zatem można zalecić pragnącym mimo wszystko zakupić jakiegoś psa? No cóż, być może strzałem w dziesiątkę jest zapoznanie się z lokalnymi hodowlami? A trzeba przyjąć do wiadomości, że akurat w dzisiejszych czasach takich hodowli nie brakuje.

Ludzie w dalszym ciągu uwielbiają psy, ale najzwyczajniej mają sporo większe wymagania. A poza tym, najczęściej nie mamy dużego domu, a więc wybieramy małe psy.
ziewający Tibetan mastiff
Author: Pets Adviser
Source: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę rasę taką jak mastif tybetański sprzedam chętnie pieska. Oddając zwierzaka we właściwe ręce chcemy mieć pewność, że będzie dorastał w zdrowy sposób i w odpowiednim tempie. Importowanie psów z Holandii, Niemiec i Irlandii bazuje na dokładnej selekcji, dlatego do naszej hodowli trafiają tylko najlepsze psy.

Rasowy czworonóg może stać się Waszym bliskim przyjacielem, więc warto dać mu szansę już dziś.
śpiący Tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Generalnie o mastif tybetański szczenięta (zobacz szczenięta mastifa tybetańskiego) całkiem łatwo - jeśli naturalnie posiadamy kasę. Hodowla psin niemało kosztuje, więc jeżeli nawet to jest tylko zwykłe hobby, to tak czy siak ciężko powiedzieć, iż to nie będzie widoczny wydatek finansowy. No cóż, tak czy siak bez dwóch zdań warto kupić sobie psiaka, bo to bardzo dużo szczęścia. Tak naprawdę coraz większa ilość ludzi niejako deprecjonuje znaczenie posiadania dziecka, jednakże psy są coraz popularniejsze.

To w sumie coś zrozumiałego, ale pamiętajmy, że pies nie da nam aż tyle szczęścia i pomocy. Ale to taka dygresja, w końcu to miał byś tekst wyłącznie o psach... Jeżeli chodzi o sprawę taką jak hodowla mastif tybetański jest rasą niesamowicie rozchwytywaną (więcej o hodowli mata ratha). Wybierane przez ogromną liczbę klientów rasy psów to te, o jakie trzeba dbać szczególnie. Rekomendacja określonych ras na forach w internecie nie wzięła się w końcu znikąd.

Mastify tybetańskie są psami, które odnoszą sporo sukcesów na wystawach psów – tak w naszym kraju, jak i za granicą. Importy rasowych psów z zagranicy jest u nas na najwyższym poziomie. Mastif tybetański jest rasą prostą do wychowania. Tresura nie stanowi problemu, przy zdolnym uczniu, jakim jest mastif tybetański hodowla zatem jest bardzo udogodniona (mastif tybetański hodowla mata ratha). Zwierzak ulega autorytetowi swojego właściciela i z chęcią nauczy się siadać, podawać łapę i aportować. Ze względu na znaczny stadny instynkt mastif tybetański jest idealnym przyjacielem i obrońcą najmłodszych.

Razem z umiejętnościami obrońcy cechuje go łagodne usposobienie. Nie zawiedzie się zatem ten, kto lubi spędzać czas z psim kumplem. Psy tej azjatyckiej rasy są raczej łatwe w utrzymaniu, powinno się jednak mieć na uwadze to, że często gubią swoją obfitą sierść, z której słyną.