You are here

Bez zwierzaka w domu nieco smutno

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Author: West Zest
Czas gdy w sklepach z artykułami zoologicznymi zaopatrywaliśmy się tylko w pokarm dla psów czy kotów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno przeminął. Współcześni posiadacze pupili – psa, kota, fretek czy papug i żółwi są o wiele bardziej wybredni. kolie zamiast szelek, fikuśne drapaki, transportery wyglądające jak małe domki czy legowiska naśladujące swoim wyglądem ludzkie łoża to jedynie wierzchołek góry lodowej zoologicznego wyposażenia. Aby trafić w gusta najbardziej wymagających właścicieli mniejszych lub większych stworzeń sklepy zoologiczne wciąż zwiększają swój asortyment, ku utrapieniu niezdecydowanych i niezorientowanych klientów.

piesek
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jeśli szukasz przyjaciela i nie masz wobec niego zdecydowanych treserskich planów najbardziej trafnym wyborem będzie najzwyklejszy mieszaniec. Taka prawda, że te psiaki to bardzo wierni, wdzięczni towarzysze życia. Najlepiej jak weźmiesz takiego psa ze schroniska, bo znajduje się w takim miejscu wiele potrzebujących piesków, które bardzo oczekują na własny dom. Jak wynika z opowieści osób, które skorzystały właśnie z tej możliwości „schroniskowe” psy są niesamowicie wierne, traktują swojego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Wchodząc do dobrze zaopatrzonego sklepu z artykułami zoologicznymi nawet wybór kuwety dla kota czy szczotki do sierści nie będzie łatwy. Spowodowane jest to bardzo bogatym asortymentem – karmy dla psów czy kotów uzależnione są nie tylko od rasy zwierzęcia ale również od jego wieku, stanu zdrowia, płci a nawet indywidualnych gustów smakowych, i tym sposobem, mamy do wyboru pokarm dla wrażliwych brzuszków - z lekkostrawnymi grillowanymi kawałkami mięsa a także dziczyznę czy jagnięcinę dla wybrednych zwierzaków. Nowoczesne karmy nie są tylko zwykłym pokarmem ale także chronią przed chorobami i dostarczają potrzebnych składników odżywczych, dostosowanych do wymagań naszych podopiecznych, ich wieku i stanu zdrowia. Każdy zwierzęcy smakosz będzie usatysfakcjonowany.

Więcej: tu Dla zwolenników rybek, krabów, żółwi i podwodnych światów wystawy sklepów zoologicznych bogate są w akwarystyczny sprzęt. Bardzo duże akwaria z egzotycznymi rybami i roślinnością kuszą z wystawy. Jeżeli zaliczamy się do fanów wodnych stworzeń i chcemy mieć coś budzącego zachwyt w ogródku to oczko wodne z folii będzie idealnym sposobem. Znacznie więcej tego typu artykułów: blog A może kot? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie domu bez tych czarujących, acz niezależnych zwierząt.

Kolejni są zdania, że są to zwierzęta egoistyczne, a nawet fałszywe. Warto podkreślić, że kot to nie pies, tak więc jeśli czekamy na posłuch i zupełne oddanie, to nie mamy co liczyć, iż kot nam to zapewni. Koty są słodkie i (wbrew obiegowym opinii) mocno się przyzwyczajają, ale jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi zarządzał. Chodzą własnymi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (KLIK).