You are here

W jaki sposób właściwie sadzić kwiaty

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
kwiaty
Author: James Jordan
Source: http://www.flickr.com/photos/jamesjordan/3553402575/
A przecież to tak wspaniałe, pełne wdzięku i wbrew pozorom wesołe kwiaty. Co więcej, w Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, podczas którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Kwiat taki jak chryzantema doniczkowa nazywany jest niezwykle często też złocieniem. Wyróżnia się na tle innych przede wszystkim niezwykłą różnorodnością, przede wszystkim swoich kształtów.

Kwiatostany są wielokolorowe, a okres kwitnienia przypada na jesień oraz trwa aż do pojawienia się najwcześniejszych oznak zimy, takich jak mrozy. Kwiaty takie jak chryzantemy uprawia się na ogrodowych rabatach, tarasach czy też balkonach, zależnie od naszych warunków. Są również niesamowicie popularne, jeśli chodzi o zdobienie nimi grobów (znajdź i zamów piękne sadzonki na taras i do ogrodu: http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe_drobnokwiatowe_letnie.html). Do jesiennych aranżacji wybieramy najczęściej okazy o kształcie regularnej kuli, obficie obsypane kwiatami.

Tarasy, balkony oraz schodki do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości (chryzantema wielokwiatowa, dostępna np. tutaj: więcej, przypominającymi kule o średnicy 30-60 cm. Należy jednak dla ciekawszego efektu zdecydować się na inne formy, np. krzaczaste, które możemy ustawić
Kukły wśród chryzantem
Author: Valter Wei
Source: http://www.flickr.com
w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin atrakcyjnymi o tej porze roku.

Chryzantemy
Author: Emily Mathews
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nie pragniemy nabywać zbyt sporo kwiatów, lecz jednocześnie pragniemy mieć świadomość, że nasz wazon będzie w zupełności wypełniony i nie będzie dawał wrażenia pustego, to należy spojrzeć co posiada nam do zaoferowania chryzantema wielkokwiatowa. Jej kwiaty zbudowane są z główek, które są w przeróżnych wielkościach, od naprawdę drobnych, do rzeczywiście wielkich, a to powoduje, że czasem wystarczy wsadzić do wazonu parę gałązek, a będziemy posiadali wrażenie, jakby wazon był pełen kwiatów, co bez wątpienia będzie się wspaniale prezentowało. Jeśli zadecydujemy się na zakup tych kwiatów, to nie będziemy żałować własnej decyzji, a wręcz przeciwnie, umocnimy się w przekonaniu, że dokonaliśmy rzeczywiście odpowiedniego wyboru - klikając tu dowiesz się więcej: www.chryzantemy.pl. Chryzantemy postawione w jutowym worku czy ceramicznej osłonce, w towarzystwie wielkiej dyni i opadłych liści, stanowią piękną aranżację aż do pierwszych mroźnych dni.

A wiedzieć musimy, iż chryzantemy kwitną z zapałemaż do ostatnich chwil, jakby chciały powiedzieć : doceńcie urok późnej jesieni! Gorącymi barwami ogrzewają serca aż do pierwszych mrozów. Mając na uwadze ich żywotność, są to cieszące się największą popularnością kwiaty, które stawiamy na cmentarzach (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca). Zwyczaj ten stał się już polską tradycją – parę dni przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić wszystkie rodzaje chryzantem doniczkowych.