You are here

Jak z powodzeniem hodować storczyki w pokoju

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
storczyk
Author: avpiedra
Source: http://www.flickr.com
Sympodialny sposób z kolei polega na wypuszczaniu przez roślinę wielu sąsiadujących ze sobą pędów, które mogą urosnąć tylko do pewnej wielkości. Kiedy przekwitną w ich miejsca wyrastają nowe. Różnego rodzaju producenci akcesoriów dla ludzi, którzy trudnią się ogrodnictwem w wolnym czasie czy też zawodowo, niemal ścigają się teraz w przedstawianiu swoim konsumentom coraz to ciekawszych propozycji. Powinny one nade wszystko ułatwić prace w tym zakresie, co ma wpływ jednakże także na to, iż robi się ona przyjemniejsza.

A przecież w dużej mierze to właśnie jest celem dbania o ogród, aby dawało nam to czystą satysfakcję. Z tego powodu, dużo częściej tak profesjonalni ogrodnicy jak i amatorzy, przywiązują uwagę do nowości pojawiających się w sprzedaży. Oprócz różnego rodzaju sprzętu, mamy do wyboru świetne nawozy wspomagające rośliny w odpowiednim wzroście. Przykładowo nawóz osmocote (więcej na ten temat) bardzo szybko zdobył szerokie grono odbiorców. Ludzie na forach na pewno chętnie opowiedzą zainteresowanym na ten temat, a ich słowa na pewno okażą się cenną wskazówką w ustaleniu, który dokładnie nawóz i środki owadobójcze są najkorzystniejsze dla danych roślin (więcej na http://e-hortico.pl/nawozy).

Powiedzą również czy i kiedy warto polować na okazje lub kupić przedmioty bardziej sprawdzone. W olbrzymiej liczby tychże produktów prosto się pogubić, dlatego pomóc mogą tutaj doskonale przeszkoleni konsultanci, do których zazwyczaj wystarczy tylko wysłać maila z odpowiednim zapytaniem. Przy zakupie produktów do ogrodu w jednym internetowym sklepie klient może czasami liczyć na korzystne rabaty, jakie oferuje dobry, świetnie wyposażony sklep ogrodniczy. Niektóre odmiany storczyków hodowanych w domu, są bardzo popularne w naszym kraju.

By roślina utrzymywała olśniewający oraz zdrowy wygląd trzeba pamiętać o nawożeniu i podlewaniu. Trzebatrzeba\należy ją również co jakiś czas przesadzać. Wiele osób obawia się, że po tym zabiegu kwiatjuż nie zakwitnie. Trzeba tylko dobrać właściwe podłoże oraz pojemnik.

Ziemia do storczyków (zamów na e-hortico.pl/pl/p/Ziemia-do-Storczykow-5l/2853) bardzo różni się od tej, do której przesadzamy inne kwiaty domowe. Rośliny te wymagają lekkiego podłoża złożonego głównie z kory i uzupełniających dodatków. Trafionym dodatkiem jest z pewnością mech torfowiec, który długo zatrzymuje wilgoć. Zamawiamy go z hodowli, gdyż w warunkach naturalnych jest ściśle chroniony.

Do mieszanki podłoża można dodać trochę styropianu, który napowietrzy go i spulchni, a także łupinę kokosa. Storczyki przesadzamy do doniczek gładkich, np. z plastiku lub szklanej. Na pewno nie nadają się do tego doniczki pełne gliniane, kosze i doniczki torfowe (Kliknij tutaj).