You are here

Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitnął na wiosnę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Najświeższe tendencje w projektowaniu ogrodów wyznacza przede wszystkim ekologia. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy zaręczają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym bardziej interesujący rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien kopiować natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jeśli mieszkamy w zatłoczonym mieście i brakuje nam tlenu, który produkują rośliny, założenie ogrodu, będzie opcją idealną. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których szukamy i miasta, np. „firmy ogrodnicze” lub "zakładanie ogrodów”.
Funkia
Author: SleepingBear
Source: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/
Najnowsze tendencje w zakładaniu ogrodów promują styl ekologiczny - ogród ma być zbudowany w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularnością cieszą się takie materiały, jak kamień i drewno. Rezygnujemy natomiast ze wszystkiego, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzika roślinność robi obecnie zawrotną karierę. Osoby projektujące ogrody (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) kompilują ją często ze zwiewnymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, albo sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród żwiru. Rabatki kwiatowe otrzymują dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Projektanci, nie stronią od budowania warzywników, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na prezentowany wątek - doskonale się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (http://zielonaprzestrzen.pl/realizacje/zakladanie-trawnikow/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Ważne miejsce mają kompostownik i sad. Coraz częściej zakłada się zielone miejsca przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska tworzywa, używamy baterii solarnych i stawiamy na bioróżnorodność.Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, bardzo często pojawia się woda. Skupiające uwagę kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, wspaniale współgrają z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco mruczy, malowniczo odbijając w swojej tafli wspaniałe pejzaże. Oczka wodne są najczęściej faliste, ozdobione kamieniami. Odchodzimy od geometrycznych układów, które wymagałyby wzmożonej pracy, wszystko ma wyglądać jak wykreowane przez naturę. Jeśli zatem pragniemy sprawić sobie łąkę w środku tłocznej metropolii lub mamy już ogród, który wymaga renowacji, najlepiej udajmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie wyrazy, np. „projekty ogrodów”.
Więcej na