You are here

Bądź eko - dowiedz się do czego magazynować deszczówkęw gospodarstwie domowym

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
woda deszczowa
Author: Gardena
Source: Gardena
Jesienna słota służy zastanawianiu się nad tym co nas otacza. Osobiście lubię jesień. Warto sobie wtenczas spokojnie usiąść i popatrzeć w deszcz. Lubię sobie w taki czas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam mały ogródeczek i zerkając na niego myślałem jak wiele wody się marnuje. Pewnego razu zastanawiałem się jak mógłbym temu zapobiec, zwłaszcza iż mam malutkie dzieci, i pożądałbym aby żyły w ekologicznym środowisku.

ekologiczne pojemniki
Source: http://environmental.kingspan.pl/
Zacząć należy od tego, że wiele dobrego dla wzrostu wrażliwości ekologicznej ludzi przyniosło wprowadzenie specjalnych, kolorowych kontenerów ułatwiających segregację śmieci – takie pojemniki na odpady umieszcza się coraz powszechniej zarówno przed prywatnymi domami, jak również w miastach.
droga
Author: Helena Jacoba
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieją pewne kursy doszkalające, dzięki którym wykonalne będzie podwyższenie ich kompetencji. Istotny wpływ na nasze wrażenie bezpieczeństwa ma także wykorzystywana technologia drogowa. Firmy budujące drogi dążą do zagwarantowania nam perfekcyjnych standardów, dzięki którym w razie nieoczekiwanej sytuacji w toku naszej podróży nie narazimy w istotny sposób naszego zdrowia.

Ważną zasadą, która powinna obowiązywać każdego, kto ma zamiar korzystać zużywać pojemników jest to, żeby starannie dopasowywać śmieci do właściwych symboli - przeczytaj na ten temat zobacz produkty. Jednym z powszechnie używanych kolorów kontenerów jest żółty, do którego należy wrzucać plastik w przeróżnych postaciach (butelki oraz torebki) – jednak mało kto ma świadomość, że nie powinno się wyrzucać do nich opakowań po pewnych substancjach (jak np. oleje) czy styropianu. Nim wrzucimy śmieci do kontenera, powinniśmy wcześniej je umyć i zgnieść, aby zajęły mniej miejsca.

W przypadku ogrodu tego rodzaju pojemniki wykorzystuje się między innymi jako kompostowniki czy też pojemniki plastikowe na wodę - link do interesującej strony. W tych drugich trzymamy wodę – w szczególności deszczówkę, której następnie używamy do podlewania kwiatów i drzewek. Najnowsze pojemniki tego typu mogą przyjmować formę karnistrów o różnej pojemności oraz beczek. Te drugie na ogół są rozbudowane o otwór wlotowy i rurę odpływową.

Stosując ekologiczne pojemniki realnie przyczyniamy się do tego, żeby coraz mniej odpadów trafiało na wysypiska, a coraz więcej można było poddać ponownej obróbce. Odzyskiwanie surowców jest możliwe dzięki dostosowaniu się do oznaczeń, widniejących na konkretnych pojemnikach. Dzięki temu, że instytucje publiczne stawiają kolorowe pojemniki na własnym terenie, kształtują one przyzwyczajenia młodych ludzi, dla których segregacja odpadów będzie pewnie czymś całkowicie oczywistym.