You are here

Złe strony kopalni odkrywkowej - z jakich powodów zmieniają środowisko?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kopalnia odkrywkowa formowana jest, w przeciwieństwie do podziemnej, na powierzchni ziemi. Wydobywanie surowców polega na odkrywaniu następnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?

Kopalnia odkrywkowa
Author: André Schäfer
Source: http://www.flickr.com
W wielu miejscach, gdzie ma zostać utworzona kopalnia odkrywkowa, przeprowadzane są protesty.

Wejdź do serwisu autora (https://dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-progresywne/), jeśli zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej detali.

Tak dzieje się również aktualnie, gdyż ludzie starają się zapobiec powstaniu kopalni Miejska Górka-Poniec-Krobia. Akcje przeprowadzane są na dużą skalę. Dlaczego ludzie nie chcą formowania kopalni na terenie, na której mieszkają? Ma na to na pewno wpływ wiele negatywnych skutków, jakie niesie ze sobą kopalnia odkrywkowa - polecamy.

Przede wszystkim w miejscu, na którym tworzona zostanie kopalnia, flora tego obszaru będzie zniszczona. Dodatkowo, co oczywiste, ziemia, która zostanie po formowaniu tego miejsca będzie tworzyć dużych rozmiarów kopiec, który również zniszczy rośliny. Oprócz tego wszelkie ścieki spłyną do okolicznych strumieni oraz rzek. Wielka dziura, jaką staje się taka kopalnia sprawi, że wody gruntowe obniżą się, a w związku z tym okoliczni mieszkańcy mogą utracić wodę w studniach.Oczywiście spadek poziomu to także ryzyko, że gleba wyschnie, tym samym kolejny raz ucierpi na tym roślinność. Do kopalni należy dojeżdżać, samochody i ich wzmożony ruch zanieczyści powietrze. W dodatku wyrobisko spowoduje powstanie dużych ilości kurzu i pyłu, co spotęguje zanieczyszczenie. Pod ziemią znajdują się skały, które trzeba wysadzić. Takie procesy powodują duży hałas, oprócz tego możliwe są również wstrząsy - kilk!.
Jeśli kopalnia odkrywkowa ma być utworzona na terenach rolniczych, jasne jest, że ziemie zostaną osuszone, poziom wód gruntowych znacznie spadnie. Dla rolników jest to niezliczona strata, a formowanie kopalni nie przyniesie im żadnych korzyści.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co jest w ofercie (http://www.alpaki.pl/), która odnosi się do pokrewnej kwestii.

Należy pamiętać, że rolnicy tworzą produkty, które są nam całkowicie niezbędne do życia. W związku z tym skażenie gleby przez kopalnie odkrywkowe, a także zmiany, których nie da się cofnąć, sprawią, że zostaniemy pozbawieni ekologicznych produktów, które są nam dostarczane.

Środowisko naturalne musi być dla nas bardzo istotne, dlatego warto reagować, gdy zostaje narażone na ogromne szkody. Jeżeli kopalnie przynoszą więcej szkody, naprawdę powinno się zastanowić, czy rzeczywiście ich tworzenie jest wymagane. Złych skutków nie cofniemy, warto jednak zatrzymywać te działania, gdy jeszcze mamy tego typu możliwości. Środowisko z pewnością jest bardzo ważne i należy mu pomóc.