You are here

Nie jesteś zadowolony z dostawcy gazu? Można to zmienić. Nie wiesz jak? To tak naprawdę nie takie trudne

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
To wspaniała informacja dla licznych odbiorców gazu. Od jakiegoś czasu możemy zmienić nie tylko sprzedawcę prądu, ale również gazu. Jak to w sumie wykonać?

Dlaczego właściwie tak się stało, że można wymienić sprzedawcę gazu? Wszystko to dzięki Unii Europejskiej, która nakazała firmom zajmującym się tym, aby dodały sprzedaż części surowców na wolnym rynku. To będzie gwarancją, że pomiędzy innymi nasz krajowy rynek będzie bardziej otwarty i konkurencyjny. Liczba firm, które się tym będą zajmowały rośnie z każdym miesiącem.
Chociaż mnóstwo naszych przedsiębiorstw ma już koncesję na sprzedawanie tego paliwa, to jednakże nie każda z nich działa na terenie Polski. Jednocześnie, nie każda z nich przedstawiła swoją ofertę dla wszystkich, w sumie części firm rozprowadza swój gaz tylko firmom, inne z kolei transportują swoje paliwo do odbiorców indywidualnych.

Jeżeli masz zamiar poczytać więcej na ów temat, to zajrzyj na naszą nową stronę oraz dowiedz się ponadto (https://cukier-krolewski.pl/) czegoś interesującego o tym wpisie.

Zmiana dostawy gazu, czyli jak - GEN?

butle gazowe
Author: Disco-Dan
Source: http://www.flickr.com
Najpierw powinniśmy zawrzeć umowę z nowym dostawcą, który działana terenie dystrybutora . W dalszej kolejności musimy rozwiązać dotychczasową umowę ze sprzedawcą. Kiedy konsument miał w przeszłości tak zwaną umowę kompleksową, z kolei z nowym sprzedawcą zawierał tylko umowę na sprzedaż, to konieczne będzie także zawieranie umowy o świadczenie usług dystrybucji paliwa (zobacz alternatywne paliwa) gazowego z dystrybutorem. Mówiąc prościej, chodzi o firmę, które dostarcza paliwo. Najważniejszym punktem rozwiązania umowy w sytuacji zmiany dostawcy jest upływ okresu wypowiedzenia. Później, po podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą konieczne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej, gdyż zarządza ona sieciami. Do wykonania tych czynności konsument oczywiście może dać upoważnienie innej osobie, na przykład nowego sprzedawcę. Dystrybutor musi nam zapewnić zmianę sprzedawcy, nie później niż w czasie dwudziestu jeden dni od wniesienia zawiadomienia o wymianie sprzedawcy.gaz
Author: Rhian
Source: http://www.flickr.com
Podpisując umowę z innym dostawcą i równocześnie wypowiadając starą,trzeba zapoznać się z ważnymi terminami. Najistotniejsze z nich to termin wejścia w życie nowej umowy i rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana dostawcy bez równoczesnego sprawdzania warunków rozwiązania poprzedniej umowy, może wpłynąć negatywnie na skutki prawne związane z dublowania się umów. Tak się stanie,jeżeli konkretna umowa jeszcze się nie skończyła, a kolejna już została wprowadzona w życie. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy się decydować się na wymiany dostawcy gazu.