You are here

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zamieścić w swoim domu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i wskazówek na temat regół posiadania zwierząt w domu.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W brew różnym przeświadczeniom, posiadanie kota w domu nie jest takie proste i oczywiste. Chociaż te stworzenia są zazwyczaj przyjacielsko ustosunkowane do swoich właścicieli, mieszkańców i zupełnie obcego grona, gości – potrzebują rzetelnej i odpowiedniej troski oraz przywilejów. W zależności od tego, czy kot będzie domową rozrywką familijną bez wychodzenia na zewnątrz, czy typowo podwórkowym wędrowcą – posiadanie kota wiąże się z pewnymi zobowiązaniami.

sprawdź koniecznie
Author: Mark Dumont
Source: http://www.flickr.com
Jeśli decydujemy się na udomowionego przyjaciela miejsca zamieszkania, w na pierwszym miejscu przy zamiarze wprowadzenia w mieszkalne zacisze nowego pupila, powinno się zakupić kuwetę. Do takiego przedmiotu, które służy do załatwiania niezbędnych potrzeb przez kota trzeba nabyć żwirek dla kota , Żwirek dla kota pakowany jest zwykle w pięciokilowe torby i starcza na dwie-trzy wymiany - go wymieniać niezwłocznie raz na kilka dni, raz na tydzień , zaleznie od odczucia się nieprzyjemnego zapachu w łazience.

Sprawdź, co posiada proponowana witryna, którą zauważyłeś. Informacje, które są tam zawarte, będą niewątpliwie cenne – kliknij zatem tu!

Niezbędny dla kociej higieny w mieszkaniu jest charakterystyczny szampon dla kota oraz przyrząd do czesania, dzięki którym można pozbyć śię linienia i rozprzestrzeniającej się na powierzchni przestrzeni sierści. Szampon używa się bez wody, dla wygody mieszkańców. Jeżeli kot, który zaczyna bytowanie w domu jest nowonarodzonym ssakiem – warto uszykować mu od początku stałe miejsce do spania i zanosić go tam często, dla utrwalenia lokalizacji. Istotne w takiej sytuacji stają się także kocie akcesoria takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, poidła itp.


Transporter dla kota można wybierać według własnej koncepcji - od ratanowych, poprzez te z metalu i plastikowe. Dostępne są też różne rozmiary i kształty. Dla kotów przebywających poza domem, istnieją charakterystyczne środki odkażające, które zapewniają spokój przed wszystkimi zarazkami i wirusami.

Z podwórkowym kotem należy częściej jeździć do weterynarza ze względu na większe prawdopodobieństwo doznania schorzeń, czy niespodziewanego brudzenia. Powinno się stosownie uszykować do ugoszczenia nowego kota w domu.