You are here

Jak najlepiej da się pozbyć starego lub uszkodzonego samochodu, na czym polega proces złomowania.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każdy pojazd w pewnym momencie w jakiś sposób zakończy swoje życie. Nie ma znaczenia, czy to będzie w skutek zestarzenia się, czy ktoś postanowi więcej do niego nie dopłacać, czy też ulegnie zniszczeniu w jakiejś stłuczce. W każdym przypadku takie auto należy wycofać z ruchu, ale nie da się tego zrobić tak, jak się będzie chciało, gdyż istnieją w tej kwestii odpowiednie przepisy.

Auto na złomowisku
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Niedawno jeszcze ludzie po prostu rozmontowywali taki pojazd na części, co można było to sprzedali, a reszta wyrzucana była gdzieś na wysypisku śmieci utylizacja azbestu albo w lesie. Dziś jedynym możliwym sposobem jest złomowanie pojazdów (oferta), po prostu taki samochód należy odstawić do jakiegoś punktu zajmującego się takimi usługami. Regulacje takie mają na celu w pierwszej kolejności ochronę środowiska. Samochody mają sporo różnych elementów i płynów, jakich demontaż w domowych warunkach może w dużym stopniu zanieczyścić otoczenie.

Chcesz przeczytać więcej na podobny temat? Żaden kłopot. Wystarczy wyłącznie kliknąć na wskazane łącze do strony (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/) i przeniesiesz się na kolejną stronę.

Autoryzowane stacje złomujące mają do tego odpowiednie urządzenia i wyszkoloną załogę, dzięki czemu demontaż zostanie wykonany całkowicie bezpiecznie.Złom na lawecie
Author: spatz_2011
Source: http://www.flickr.com
Przekazanie auta na auto złom (czytaj więcej) wiąże się dla posiadacza z wypełnieniem kilku spraw formalnych. Na szczęście prawie zawsze złomowanie pojazdów (sprawdź tutaj) sprowadzi się do zadzwonienia do firmy która się zajmuje takimi sprawami i przygotowania dokumentów samochodu. Po pojazd zostanie wysłana laweta, zostanie on zwyczajnie na nią wciągnięty i zawieziony na miejsce składowania. Z pewnością do złomowania samochodu konieczny jest dowód rejestracyjny a także umowa kupna-sprzedaży. Jeżeli pojazd był zarejestrowany jako firmowy, do oprócz wcześniej wymienionych dokumentów będzie trzeba dostarczyć wszystkie rejestracyjne dokumenty firmy. Po odebraniu pojazdu przez firmę zajmującą się złomowaniem były właściciel dostanie dokumenty potwierdzające wycofanie samochodu z ruchu, i na tej podstawie może wyrejestrować pojazd i przestać płacić ubezpieczenie OC. Należy być świadomym faktu, że dopóki się tego nie zrobi, to każdy nawet zupełnie zepsuty pojazd traktowany będzie jak zupełnie sprawny.