You are here

Akwarie ze szkła Optiwhite

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
ryby-1
Akwarium to dobry sposób na to, by mieć w domu zwierzęta niewielkie, niewymagające aż tak wielkiej uwagi jak przykładowo ssaki. O ryby powinno się rzecz jasna w odpowiedni sposób dbać, jednak czas poświęcany na to jest o wiele krótszy niż na przykład czas, który należy przeznaczyć na odbycie spaceru z psem. Ponadto akwarium przez dużą grupę ludzi traktowane jest jako bardzo efektowna dekoracja mieszkania, w szczególności jeżeli jest bardzo duże. Od nabywania wielkiego akwarium należy się jednak powstrzymać, w przypadku gdy zakłada się pierwsze w życiu akwarium. Wówczas dobrze jest wybrać mniejszy zbiornik, a po zyskaniu doświadczenia wziąć pod uwagę większy.

Akwaria w sklepach oferowane są w wielkim wyborze kształtów (jak na opti24), wielkości, a także grubości szkła. Trzeba dokładnie przemyśleć zakup, by był dopasowany do wnętrza i właściwie spełniał swoją rolę. Żeby nabyć dane akwarium należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, choćby o jego wielkość, rodzaj czy też o wyposażenie. Kluczowym elementem wyposażenia każdego akwarium są na przykład odpowiednie filtry dostosowane do wielkości wybranego zbiornika. Jeśli chodzi o wielkość akwaria bywają niezwykle różnorodne niektóre z nich są niezwykle wielkie, inne zaś małe.

Ogromnie ważne jest stanowisko, w którym ma się zamiar postawić akwarium. Dlatego jeszcze przed wybraniem się do sklepu trzeba kwestię dokładnie obmyślić i zaplanować. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zbiornik razem z wodą jest elementem niezwykle ciężkim . Powinien więc stać w miejscu możliwie mocnym i stabilnym. Powinien to być także punkt, w którym niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy uszkodzenie zbiornika.

Ogólnie niepolecane jest umieszczanie akwarium w pobliżu okna z uwagi na to, że wówczas rozwija się nadmierna ilość glonów w wodzie. Ponadto akwarium powinno stać na tle ściany, by wszystkie elementy wewnątrz były dobrze widoczne.
ryby-2
Należy ono do gatunku szkieł optycznych-odżelazionych, odznacza się niesamowicie istotnym współczynnikiem przepuszczalności światła - 100%. O wiele większym od standardowego szkła, z jakiego zrobione są banalne akwaria (np. takie: http://opti24.pl/).

Dzięki niemu akwarium to sprawia wrażenie tafli wody zawieszonej niemal w powietrzu. Kolory wszystkich ryb oraz zieleń glonów są takie jaskrawe. Taki efekt można uzyskać jedynie przy tym typie szkła. W odróżnieniu od Optiwhite takie kompletnie standardowe szkło, z którego zrobione są tradycyjne akwaria posiada zazwyczaj charakterystyczne sztuczne niebiesko-zielonkawe zabarwienie. Należy poświęcić trochę pieniędzy, by zadbać należycie o zbiornik z rybkami.Wniesiony z początku udział nagrodzi zawsze prestiż i piękny wygląd akwarium. Zbiornik dla rybek wcale nie musi być zbyt drogi, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Polecane produkty dla amatorów akwarystyki da się także napotkać w prasie specjalistycznej czy broszurkach reklamowych wielkich i znanych firm. Dużą liczbę przykładów odpowiednich akwariów i ich wyposażenia da się wyszukać w necie wpisując chociażby zapytanie akwarium.