You are here

Pieniny to idealne miejsce na wakacje. Odnajdziesz tu wiele atrakcji i odpoczniesz od miejskiego gwaru

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Nad Dunajcem nie brak miejsc interesujących pod kątem kulturowym, a z wartościowymi zabytkami można się tu spotkać niemal na każdym kroku. W dolinie tej potężnej rzeki największą uwagę przyciąga jednakże natura.


Wspaniałe Pieniny to przede wszystkim Pieniński Park Narodowy, obejmujący swoim zasięgiem najbardziej atrakcyjne obszary tego pasma górskiego. Utworzony w 1955 roku, zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez gości parków narodowych w naszym kraju. Na czym polega jego wyjątkowość? Pieniny to przede wszystkim góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Piękne lasy i łąki, górskie szczyty i wąwozy a także największa atrakcja – przełom Dunajca – to najbardziej oryginalne cechy tego obszaru. Turystyka w Pieninach rozwija się z powodzeniem od lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swym pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu miejsc noclegowych, jak domki Pieniny .

las
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla miłośników niezwykłych roślin. Na pobliskich łąkach można ujrzeć wiele niespotykanych gatunków kwiatów, nie brak też cudownych lasów. Największym uznaniem cieszą się tu jednakowoż murawy naskalne czy rzadkie rodzaje roślin wysokogórskich.

Jeśli masz ochotę zdobyć uzupełniające dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą przydatne teksty (http://horyzont.net.pl/), które znajdziesz tutaj. Zobacz to!

Kolorowe motyle i owady to kolejna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są również znane z cudownej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od wielu lat może rozwijać się tu turystyka, a przybywający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie oraz Niedzicy. Idealnym miejscem do rekreacji i relaksu jest utworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał niezwykły skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.


Do dziś służą one turystom jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je na stronie Ruszaj w Polskę).

Wejdź na naszą podstronę. Możesz poczytać tam kolejne interesujące opisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości na zbliżony temat.

Nie brakuje tu też wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu Pieniny stały się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla piechurów, ale również dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, znane z flisaków oraz popularnych spływów Dunajcem. Powinniśmy też zwiedzić tak ważne dla regionu miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście powinniśmy pozostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.