You are here

Chciałbyś mieć psa? Sprawdź, co będzie ci potrzebne, by zagwarantować mu stosowną opiekę

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Pies w domu to sama radość. Uszczęśliwi i dorosłych, często marzących o nim od wielu lat, i dzieciaki, które nie odejdą od niego ani na krok, szczególnie w pierwszych dniach, kiedy pupil będzie dla nich niezaprzeczalną niespodzianką. Opieka nad czworonożnym przyjacielem wymaga zrobienia pewnych zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeśli zdecydujemy się przygarnąć bądź kupić szczeniaka lub większego pieska dla swej rodziny.
pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Jednym z istotniejszych zakupów jest karma (zobacz: jaka karma dla psa alergika) dla psa, na początek najlepiej taka, którą zwierzę było karmione w poprzednim miejscu. Później pomału można wprowadzać inne rodzaje karmy oraz kupić np. friskies multipack 12x100g - link do serwisu. Nie zapominaj, że wyłącznie dzięki pełnowartościowemu i zbilansowanemu jedzeniu, zagwarantujesz mu wszystkie cenne składniki, które pozwolą mu na odpowiedni rozwój. Drugim zakupem powinno być legowisko dla psa, zgodne z jego rozmiarami. Niewielkim pieskom najlepiej będzie w domkach, w jakich będą czuć się bezpiecznie, większym natomiast można wybrać kanapę z gąbki, niezwykle wygodną oraz łatwą w czyszczeniu. Nie można również zapomnieć o obroży i adresówce, jaką do niej przyczepimy, uprzednio wpisując na niej własne dane. Dzięki temu nawet gdy piesek się zgubi, będziemy mieć większą szansę, że do nas wróci. Kiedy ktoś go znajdzie, będzie mógł zatelefonować pod podany na adresówce numer. Oprócz tego należy zatroszczyć się o miseczki do jedzenia, smycz, z jaką warto jest oswajać psiaka już od początku i szczotkę, a także szampon, dostosowany do wieku czworonożnego pupila. Inne kosmetyki bowiem niezbędne są dla dorosłych psów, inne zaś dla szczeniaków.Piesek
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy własny dom oraz planujemy w nim oczka wodne plastikowe, powinieneś też pomyśleć o tym, aby odpowiednio wyprofilować jego brzegi. Psiak bowiem może nawet podczas zabawy wskoczyć do niego i powinien umieć samodzielnie wyjść z oczka - oczka wodne. Na dworze także warto jest pomyśleć o jakimś miejscu dla zwierzaka, na przykład o budzie, nawet jeżeli czworonożny przyjaciel większość czasu spędza w domu, to jakieś zabezpieczenie na zewnątrz także mu się przyda. Nie zapominając o scharakteryzowanych elementach odpowiednio przygotujesz się na przybycie nowego członka rodziny do swojego domu oraz będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się zabawą, a także opieką nad pieskiem.