You are here

O czym trzeba pamiętać biorąc zwierzę do domu, jakie wyposażenie będzie niezbędne.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Trzymanie w domu zwierzaka będzie się wiązać z wzięciem za niego odpowiedzialności. Niestety niektóre osoby o tym zapominają, traktując zwierzę jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić gdy już nie będzie potrzebna. I później można zobaczyć efekty takich decyzji w postaci błąkających się kotów, psów czy nawet zwierząt egzotycznych.

Buda dla psa
Author: Dan Harrelson
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też zanim ktoś się zdecyduje na przygarnięcie jakiegokolwiek zwierzęcia, jeżeli nawet będzie to najzwyklejszy chomik, to pamiętać musi o tym, że zwierzę potrzebować będzie niezbędnego wyposażenia, pożywienia i chwili opieki. Zwłaszcza na początku wiąże się to z pewną ilością wydatków, na szczęście dużą część przedmiotów kupuje się raz i później długo one służą.Rzecz jasna przy założeniu że wybierze się je dobrej jakości, wytrzymałe i solidne - . Może się oczywiście zdarzyć, że w pewnej chwili zwierzę może z niektórych rzeczy po prostu wyrosnąć, przykładowo szelki dla psa zakupione wtedy, gdy był on młody mogą mu nie wystarczyć na resztę życia i jeżeli trochę podrośnie niezbędne będzie kupienie kolejnych.

Jedną z najważniejszych rzeczy przy posiadaniu zwierzaka będzie zapewnienie mu pewnej ilości miejsca, w jakim będzie na co dzień przebywał. W licznych przypadkach nie ma potrzeby kupowania nic specjalnego, gdyż zwierzak sam sobie wybierze swoje ulubione. Tak sytuacja wygląda na przykład w przypadku kotów i psów trzymanych w mieszkaniu, nie potrzebują one specjalnej klatki, gdyż i tak chodzą tam gdzie chcą. Do kupienia będzie co najwyżej kuweta dla kota, w której załatwiał on będzie swoje potrzeby. Jednak jeżeli pies będzie przebywał na zewnątrz, to przyda mu się ciepły domek, i wtedy zakupienie odpowiedniej budy dla psa będzie niezbędne - .
Za to przy różnych gryzoniach będzie jednak trzeba zastanowić się nad tym, żeby mogły gdzieś mieszkać. Należy przy tym pamiętać, aby kupować wyposażenie dobrane wielkością do danego gatunku, na przykład klatki dla szczura mogą się nadawać dla mniejszego gryzonia, ale z kolei klatka klatka dla krolika dla myszy czy chomika raczej będzie dla szczura za ciasna.