You are here

Jak urządzić ogród

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Prace wykończeniowe naszego nowego domu zbliżają się ku końcowi. Bardzo często jest to czas, kiedy głowimy się już, jak moglibyśmy urządzić ogród. chcemy, aby był wspaniałym miejscem do odpoczynku w ciepłe, letnie dni. Chwytamy wtedy po różnego rodzaju książki, katalogi i poradniki. Możemy także zajrzeć do sieci, na stronę, gdzie są projekty domów ale nie tylko.


Skimmer pływający
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Ciekawe projekty domów i nie tylko mieszczą się w serwisie budowlanym Projektoskop.. Znajdują się tutaj najlepsze projekty domów sporządzone przez zawodowe biura projektowe.. Baza obejmuje przykładowo projekt domu parterowego, tanie domy, czy też projekty domów nowoczesnych . Każdy, poszukujący koncepcji na swój wyśniony projekt domu , odnajdzie coś dla siebie.Jest tam nowy dział dotyczący ogrodów, który z pewnością uprości nam zakładanie lub doglądanie naszego osobistego, zielonego terenu.

Jest tam bardzo szczegółowo przedstawiona ogrodowa szata roślinna, która dla uproszczenia została podzielona na przyjazne kategorie - byliny, rośliny cebulowe czy np. rośliny jednoroczne. Przedstawione są charakterystyki roślin, zawierają wiadomości dotyczące wymogów glebowych oraz miejsc na których roślinka powinna rosnąć. Bardzo szeroko zostały też omówione pnącza, które mogą stać się dekoracją niejednej pergoli, altany lub trejażu.

Bardzo przydatny, a zarazem ciekawy jest dział „kalendarium ogrodowe”. Możemy dowiedzieć się, jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogrodzie w miesiącach wiosennych lub jesiennych, tak aby nasz ogród wyglądał atrakcyjnie niemal przez cały rok.
Bogato opisane drzewa i krzewy liściaste oraz iglaste ułatwią wybór odpowiednich gatunków, które nadadzą się na żywopłoty lub będą stanowić tło dla różnorodnych, kolorowych rabat kwietnych.

Dobór właściwej szaty roślinnej do naszego ogrodu jest bardzo istotny. Jednakże bez odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia przed chorobami oraz robakami, nawet najlepiej zaprojektowany ogród może zacząć być szybko nieatrakcyjny. Musimy wiedzieć jakie niebezpieczeństwa czyhają na nasze kwiaty i drzewa ze strony szkodników oraz chorób. Zasobne wieści na ten temat znajdziemy w dziale „Ochrona roślin”. Po przeczytaniu takiej lektury będziemy wiedzieć jakie są choroby powojników lub co to jest parch jabłoni czy szarka śliw. Przeczytamy także w jaki sposób możemy pozbyć się ślimaki oraz pędraki.
Również osoby planujące założenie sadu znajdą coś dla siebie. Bogato opisane drzewa owocowe wzbogacą nasze informacje na temat uprawy i pielęgnacji tego rodzaju roślin. Odpowiednio doglądane rośliny owocowe bezspornie dadzą smakowite owoce.

Nawet jeżeli mamy mieszkanie na ostatnim piętrze w domu wielorodzinnym, mamy możliwość utworzenia fragmentu prywatnej zieleni. Ogród na dachu to coraz bardziej znane i cenione rozwiązanie dla osób mieszkających w centrum miasta. Adaptacja poddasza umożliwi nam na bezpośrednie przejście z mieszkania na dach, umożliwiając nam tym sposobem kontakt z naturą.
Adaptując nasze poddasze można wnętrze tak urządzić, aby ogród był rodzajem przedłużenia mieszkania. Nader często mieszkania połączone z ogrodem na dachu są nowocześnie zaaranżowane, gdzie przede wszystkim ma znaczenie duża przestrzeń. Taki efekt można uzyskać używając m.in. szafy wnękowe, które zajmą znacznie mniej przestrzeni niż te tradycyjne. Właściwie dobrane panele podłogowe i kolory ścian, umożliwią na otrzymanie bardzo interesujących efektów we wnętrzu. Jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić jeszcze trochę miejsca w mieszkaniu, możemy wszelkiego rodzaju urządzenia hydrauliczne np. podgrzewacze wody zamieścić w istniejących już szafkach.

Dobrze urządzone mieszkanie z prywatnym zielonym dachem, może być wspaniałym rozwiązaniem dla osób żyjących w centrum miasta. Wszystkie pomocne informacje na ten temat możemy znaleźć również na stronie www.projektoskop.pl/k-7-budowa-domu.html www.projektoskop.pl/a-892-adaptacja-poddasza.html