You are here

Koń w rehabilitacji ma zbawienny wpływ na dzieci. Sprawź jakie zalety oferuje taka terapia

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Konie to wspaniałe zwierzęta. Poza tym, iż możemy na ich grzbietach podróżować, są zdolne też pomagać w terapii, która umożliwia pozbywanie się lęków. Hipoterapia daje duże możliwości w rehabilitacji. W jakich sytuacjach jest jednak zalecana oraz co daje? Hipoterapia jest po to, żeby dać choremu zdrowie oraz sprawność fizyczną i psychiczną. Z pomocą zajęć z tym zwierzęciem jest to możliwe.

koń
Source: morguefile.com
To terapia lecznicza, musi być w związku z tym robiona przez wyszkolonego terapeutę na zlecenie lekarza. Opiekun dziecka oraz instruktor nie mogą sami zadecydować o tym, czy podjąć terapię. Siłaterapeutyczna sprawdź nakonia tkwi w sposobie poruszania się, jego charakterze oraz podejściu do człowieka. Jazda na grzbiecie konia jest nieustannym utrzymywaniem równowagi. Sposób w jaki się porusza pobudza poszczególne części mięśni jeźdźca. Poruszanie się ciała człowieka, który jedzie na stąpającym powoli koniu są dość podobne do ruchów ciała kroczącego człowieka. Jeśli więc mały człowiek posiada trudności z zachowaniem równowagi, siedząc na koniu może poczuć, w jaki sposób zachowuje się ciało kroczącego człowieka. To są powody, dla których ważna jest hipoterapia - patataj.com/oferta/hipoterapia/ (patataj.com/oferta/hipoterapia/)próbuje uczyć się chodzić, w ogóle tego nie robiąc. Jest też tak, że zanim dziecko usiądzie na konia, może upłynąć parę tygodni. Strach przed czymś nowym na początku jest bardzo silna, więc dziecko najpierw się powinna oswoić ze zwierzęciem. Koń posiada trochę większą temperaturę ciała aniżeli człowiek. Siedzenie na koniu, tym bardziej bez siodła, zapewnia efekt gorącego masażu nóg i miednicy. Zapewnia to ogromną ulgę ludziom mającym spastyczne porażenie nóg.Temu rozluźnieniu sprzyja rytmiczne kołysanie w relaksującym stępie albo tez właściwe ułożenie nóg pacjenta. Jednocześnie koń przywraca zaburzoną symetrię mięśniową szkieletu. Takie łagodne i miarowe kołysanie napina oraz poluzowuje różnorakie mięśnie prawej i lewej części ciała. Takie zwierze może zastąpić materac oraz różne pomoce rehabilitacyjne, jak piłkę czy wałek do podciągania. Dla dziecka jednocześnie bardziej ciekawe jest schylanie się do ucha konia, kontakt z żyjącym stworzeniem. Jego ciągły ruch oraz to, że zwierzak nie jest do końca przewidywalny, powoduje, iż dziecko jest mocniej zmotywowane. Taki kontakt naucza też opiekuńczości, a do tego stanowczości i refleksu.