You are here

Ogród zimowy – bujna roślinność o każdej porze roku

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu kwiatów? A może pragniesz patrzeć na stale interesującą przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance pachnącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...


piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam spełnić ogród zimowy, który w ostatnich latach bywa uroczym elementem zarówno nowo budowanych budynków jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to przede wszystkim wielka atrakcja dla mieszkańców domu i ich gości. Zależenie od potrzeb, możemy wewnątrz zaaranżować oranżerię lub przekształcić w ciekawy salon.
Przeznaczenie ogrodu zimowego zazwyczaj zależy od jego metrażu, nie warto jednak budować ”pokoi” mniejszych niż 10 m² – na sam stół i prę krzeseł warto wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Posiadanie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje masę możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno lekkie meble ogrodowe, jak i duże skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy cegły, lecz również z drewna, które dodaje wnętrzu przytulny klimat. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony.

Na tej stronie są niezwykle interesujące informacje, ale kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (www.artimbo.pl/panele-ogrodzeniowe,g60.html) pozostałe dane, które są dostępne tutaj.

Powinniśmy zwrócić uwagę na barwy otoczenia. Jasne odcienie powiększają optycznie ogrody zimowe i latem dają miłe uczucie chłodu. Ciemne – szybciej się nagrzewają i kumulują ciepło, co zimą ma duże znaczenie.

Ale zanim zdecydujemy, jak zaprojektować ogród zimowy, dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, iż utrzymanie go w należytym stanie wymaga dużo systematycznej pracy. Więc nie zapominajmy, że na urządzenie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które kochają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).


Podanie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest na ogół niemożliwe. Głównie dlatego, że firmy wykonują ogrody na indywidualne zamówienie. Liczy si powierzchnia i kubatura ogrodu, materiał, z jakiego wybudowana jest konstrukcja, kształt ogrodu czy dachu. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do dobrej firmy, a dostaniemy odpowiedź w kwestii ewentualnych wątpliwości.