You are here

Ochrona środowiska naturalnego dla każdego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Ekologia jest w ostatnimi czasie trendy. Możemy sobie zakupić sprzęty elektroniczne skonstruowane z surowców zrobionych z recyklingu. W spożywczaku obok naszego domostwa regał ze zdrową żywnością zwiększa swe rozmiary o wciąż nowe artykuły. To świetnie że wiedza ekologiczna ogromnieje. Co jednakowoż uczynić, gdy przypisane prawem segregowanie śmieci nam nie wystarcza?
środowisko
Author: Future PR
Source: Future PR
Można by pomyśleć o stosowaniu ochrony środowiska dla obeznanych. Bez wątpienia najłatwiej myśleć o ochronie natury podczas kiedy konstruujemy nasz domek, ale to nie jedyna opcja. Często nie wiemy jak prosta jest ekologia. Za przykład może posłużyć pobór wody zdatnej do picia.O zamykaniu kurka z wodą lub zastosowaniu do szorowania jamy ustnej kubeczka wiedzą wszyscy. Będąc użytkownikiem domu z ogrodem mamy możliwość racjonować wodę. Wystarczy, że do nawadniania ogrodowych kwiatków będziemy stosować wodę deszczową. Starczą należycie ogromne zbiorniki na wodę deszczową ustawione pod dach, i już oszczędzamy wodę do utrzymania ogrodu w praktyce darmową.


Krytycy takiegoż spożytkowania deszczówki twierdzą, iż jest to postępowanie bez sensu biorąc pod uwagę koszty wody przesyłanej do gospodarstwa ze spółki wodnej. Problem jednak polega na tym, że koszta wody w dłuższym czasie raczej będą wzrastały, tak że z czasem zmusi nas do tego ekonomia. Poza tym, czy ja postawię pod rynnę przydomowe oczyszczalnie na wodę deszczową bądź też nie, deszczyk i tak będzie spadnie.

ekologia
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Dobrodziejstwo z tego takie, że roślinki będą podlane akuratną wodą, dzięki czemu nasz ogródek będzie ładny a my zatroszczymy się o zasoby słodkiej wody dla następnych pokoleń. Żeby być ekologiem wystarcza zbiornik na deszczówkę na wodę deszczową w postaci beczki. To takie tanie! Następnym stopniem świadomości ekologicznej jest zbudowanie podziemnego zbiornika na wodę deszczową, który może posłużyć do zapewnienia wody na mycie i pranie.


Taki zbiornika na wodę deszczową wolno włączyć do domowego systemu sanitarnego. Kiedy sobie uzmysłowimy, że czteroosobowa rodzinka w ciągu roku eksploatuje mniej więcej 109 m3 albo dwie cysterny kolejowe wody, to szczędzenie wody ma duży sens. Przyjmijmy jednakże, że chcielibyśmy być niezwykle ECO. Powinniśmy sobie w takim przypadku kupić domową oczyszczalnię biologiczną - sprawdź ekologiczne rowiązania dla domu na stronie . Mamy możność bezsprzecznie zastosować klasyczne szambo, jednak jest to rozwiązanie nie zbyt ekologiczne, bowiem konieczne jest stałe utylizowanie fekalii.

Najogólniej wyjaśniając, w biologicznych oczyszczalniach przy pomocy tlenu i mikrobów, nieczystości są przetwarzane na bezpieczne związki.