You are here

Na obszarze swojej działki masz drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto może pomóc wyeliminować ten problem

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W Rzeczypospolitej coraz liczniejsza liczba ludzi pragnie zbudować własny dom. Nabywa działki i pomału stara się je zagospodarować. Nie inaczej sprawa ma się z terenami rekreacyjnymi. Częstokroć kupuje się kawałek ziemi, na którym pragnie się stworzyć uroczy kąt do wypoczynku. Pokrótce – ochota na budowę jest. Niestety zdarza się, iż jest i pewien problem. Kiedy nabywa się teren, który do tej pory był zwykłym kawałkiem pola, zazwyczaj od razu można zacząć czynności budowlane – przeprowadzić podłączenia, zrobić dół pod fundamenty.

duże drzewo
Author: UC Davis Gateways Project
Source: http://www.flickr.com
Gorzej jest, kiedy nabywa się teren, który jest w części zalesiony lub działkę ze starymi zabudowaniami i wieloletnimi drzewami.

Hej, spójrz na stronę!, to niezwykłe, że ponownie tak prędko jest tam coś aż tak atrakcyjnego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

Dom trzeba rozebrać, drzewa ściąć, ale… to nie takie łatwe. Identycznie bywa z działkami pod rekreację – kupuje się ziemię nad jeziorem w lesie i gdy pragnie się daną część oczyścić z wszelkiej zieleni, zaczyna się problem. Po pierwsze – na wycięcie drzew trzeba mieć w RP pozwolenie. Dwa – nie każdy dysponuje sprzętem, którym można ciąć, a także wiedzą, jak przeprowadzić to w sposób bezpieczny dla ludzi, otoczenia, pobliskich zabudowań. Co wtenczas uczynić? Zatrudnić firmę, która się w tym wyspecjalizowała. W naszym kraju jest sporo tego typu przedsiębiorstw, trzeba je jedynie potrafić znaleźć.Source: pixabay.com
Poszukiwania dobrze zacząć od Sieci internetowej (dziś to błyskawiczny sposób). Wystarczy zasiąść przed komputerem, wpisać daną frazę (najlepiej z nazwą miejscowości – to ograniczy informacje na temat firm z innych części Polski; dla przykładu – jeżeli jest się mieszkańcem Warszawy, trzeba wstukać ‘przycinanie drzew warszawa’) i przejrzeć strony internetowe, które wyświetlają się na ekranie. Fraza ‘przycinanie drzew warszawa’ da wyniki dla przedsiębiorstw, które zajmują się przycinaniem wieloletnich drzew (jak niebezpieczne bywają spróchniałe gałęzie potężnych drzew, co roku w czasie wietrznej jesieni przekonują się wszyscy Polacy poprzez informacje w telewizji), jak i zupełną wycinką. Zatem miast zastanawiać się, co uczynić, gdy chce się ruszyć z budową, a w działaniach przeszkadza zbyt bujna roślinność, należy zacząć od telefonu do takich firm. Z całą pewnością okażą się pomocne.