You are here

W jaki sposób wybrać ogrodzenie, by rzeczywiście okazało się najwyższej jakości? Jaki jest tu wybór?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Producenci ogrodzeń mają w swej ofercie wiele rozwiązań, jakie odpowiadają zapotrzebowaniom klientów. Spośród tego typu ogrodzeń możemy wymienić dwie podstawowe grupy, czyli ogrodzenia panelowe i z siatki. Różnią się one nie tylko techniką wykonania, ale również ceną, wyglądem czy typem montażu.

Najpierw warto omówić producenci paneli ogrodzeniowych. Będzie to wersja odpowiednia dla osób, jakie cenią sobie estetyczne podejście do tematu.
ogrodzenia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą różnorodności modeli możemy zdecydować się na przęsła klasyczne, dekoracyjne czy raczej oryginalne, jakich wygląd możemy zmienić wedle naszego uznania. Z pewnością istotna jest łatwość i szybkość zmontowania systemów panelowych. Takie systemy ogrodzeń panelowych są bardzo ważne, szczególnie jak jest w stanie sobie z nimi dać radę każdy majsterkowicz. Wystarczy jedynie wytyczyć przebieg ogrodzenia, określić punkty w jakich będą zlokalizowane słupy w ziemi, a potem działać według instrukcji, jakie znajdziemy na przykład w sieci. Dobrym wyborem będzie także siatka. Cena w przeliczeniu na metr bieżący płotu to największa przewaga ogrodzeń z siatki nad takimi z panelami. Tak więc możemy wykorzystywać ją przykładowo na bokach czy z tyłu posesji, nawet jeśli od frontu zdecydowaliśmy się na panele ogrodzeniowe. Ogrodzenie systemowe w takiej sytuacji sprawdzają się bardzo dobrze. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione lub zgrzewane. Pierwsze z nich są klasyczne, posiadają najczęściej oczko w kształcie rombu, odznaczają się znaczną elastycznością. Najpowszechniejsze są cynkowane lub powlekane zielonymPVC. Siatki zgrzewane natomiast wyglądem przypominają panele ogrodzeniowe.ogrodzenie
Author: Paul Sableman
Source: http://www.flickr.com
Mają oczka w kształcie kwadratu albo prostokątu. Są sztywniejsze od siatek plecionych, najmodniejsze są powlekane PVC o barwie antracytu metalizowanego. Jeden, jak i drugi rodzaj ogrodzenia do kupienia jest w wielu wzorach, więc bez wątpienia znajdziemy taką, jaka nie jedynie będzie zabezpieczać naszą działkę, lecz także podkreśli jej wygląd. Należy natomiast pamiętać, że montaż siatki jest trochę trudniejszy i zajmuje więcej czasu aniżeli w przypadku paneli, tak więc wymaga odpowiedniego naprężenia oraz dopasowywania do rzeźby terenu.