You are here

Urządzenie przestrzeni wokół domu jednorodzinnego - najlepiej dopasowane rozwiązania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wykańczasz nowy dom wewnątrz, lecz obraz, który widać na zewnątrz w ogóle nam się nie podoba? Pewnie przestrzeń wokół domu może poczekać jeszcze dłużej, natomiast w końcu i tak będzie trzeba o niej pomyśleć. Jak zabrać się za jej porządkowanie? Nasz nowy, piękny, wymarzony dom wreszcie powstał. Z wielkim zapałem zabieramy się za prace wykończeniowe, natomiast wciąż brakuje nam czasu i zapału by zabrać się za porządkowanie podwórka.

nawierzchnia żwirowa
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com
Często czekamy na idealną pogodę, lub też większą ilość pieniędzy. Jednak mimo tego, że jest to rzecz, która nie musi zostać wykonana zaraz na samym początku, warto systematycznie zajmować się tą przestrzenią. Wszak przyjemnie będzie siedziało się letnią porą w ładnym ogrodzie. Najpierw dobrze jest zająć się porządnym ogrodzeniem działki. Dobrze jest zainwestować w płot, który nie zaburzy estetycznie tej przestrzeni. Doskonały będzie taki z drewna, niektóre z nich możemy łączyć na poliuretanowy klej. Taki płot da wrażenie spójności z ogrodem oraz roślinnością w nim się znajdującą. Będzie on się naturalniej prezentował niż zimne, betonowe ogrodzenia. Oprócz tego można pobawić się tą formą trochę oraz przewiesić jakieś dodatkowe akcenty, tak samo jak wykonaną z drewna tabliczkę informującą przykładowo o przebywających na posesji psach. Pomoże nam w tym klej d4 . Sprawi on, że nie będziemy nawet musieli używać gwoździ. Jeśli chodzi o przestrzeń dookoła domu, dobrze jest zostawić jak najwięcej zieleni. Dziś często widuje się posesje, niemal w całości pokryte brukiem, lub zalane betonem. Pewnie jest to wygodne w utrzymaniu, natomiast z pewnością nie wpływa na przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. A przecież o to właśnie chodzi, w tym celu często wyprowadzamy się z blokowisk, żeby czerpać możliwości, które oferuje nam nasze własne podwórko. Wiadomo, że warto utwardzić ścieżkę prowadzącą do garażu. W takim miejscu sprawdzi się choćby nawierzchnia żwirowa , albo jakiś tłuczeń. http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-sciezki-i-podjazdy http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna/chemolan-b4mnawierzchnia
Source: pixabay.com
Ważne by w miejscu przed garażem nie powstawały kałuże z wyjeżdżonych przez koła samochodu koleinach. Reszta to już właściwie nieograniczona inwencja twórcza. Może zawsze marzyliśmy o oczku wodnym? Może też marzył nam się teren pełen róż? Niektórzy też bardzo chcą posiadać swój własny ogródek warzywny albo założyć mały sad z kilkoma drzewami owocowymi. Inni natomiast skupiają się bardzo na tym, by dzieci miały gdzie się bawić, inwestując w rzeczy typu trampolina, huśtawka czy piaskownica. Jeszcze innym wystarcza miejsce na hamak, w jakim będą mogli odpocząć. Jak widać pomysłów całkiem sporo, a decyzja co do wyboru jakiegoś zależy jedynie od nas.