You are here

W jaki sposób wybrać meble do ogrodu? Przewodnik dla kupującego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kiedy wybieramy meble ogrodowe, warto wziąć pod uwagę parę czynników. Naprowadzamy jak kupić perfekcyjne meble do ogrodu – zatem o czym pamiętać przy doborze mebli do ogrodu. Przy zakupie sprzętów do ogrodu nie jest istotne, czy jesteśmy posiadaczami dużej nieruchomości, małego przydomowego ogrodu czy tylko tarasu, dlatego że zasady doboru mebli ogrodowych w każdym z tych wypadków są analogiczne. Cena. Pierwsza i chyba w najwyższym stopniu oczywista kwestia to fundusze. Musimy przekalkulować, ile możemy wydać i co zrobić, by za przeznaczoną kwotę nabyć więcej a także korzystniej.

meble w ogrodzie
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Zakupy mebli do ogrodu najodpowiedniej robić jeszcze przed zaczęciem sezonu lub po sezonie, kiedy w punktach sprzedaży oferowane są wyprzedaże pozostałości dostaw. Jednak kto nabywa meble do ogrodu, gdy za oknami prószy śnieg? Są i tacy, ale z reguły kupujemy meble w ostatnim momencie, bowiem nastało już lato i już czas na relaks w ogrodzie oraz spotkania towarzyskie. W takim wypadku nie zostaje nam nic innego, jak czaić się na okazje. Przeglądajmy różne oferty mebli do ogrodu, nie nabywajmy spontanicznie! Przede wszystkim szukajmy w necie.Niekiedy taniej kupić meble dopłacając za przesyłkę, aniżeli w czasie „ cięcia cen” w hipermarketach. Zastanówmy się na punktem, gdzie pragniemy ustawić nowiuteńkie meble ogrodowe. Ważne, czy będą one stać na murawie, czy na kamienistych płytach, czy będą pełny sezon stały pod gołym niebem czy może pod zadaszeniem. Przemyślmy także jaką przestrzeń mogą zajmować meble do ogrodu – nieroztropny będzie zakup olbrzymiego stołu na mały taras. Przy zakupie mebli do ogrodu warto zastanowić się też do czego będą one służyć: czy potrzebujemy obszernego stołu do grillowania z dwunastką przyjaciół, a może wyłącznie rozkładanego fotela do relaksu z lekturą a także winem. Nie wyłącznie w doborze roślin do ogrodu znaczący jest kształt i kolor. To kryterium będzie istotne również przy selekcjonowaniu mebli ogrodowych. Jeśli nasz ogród zbudowany jest z łuków jak też delikatnych załamań, wyselekcjonujmy meble ogrodowe owalne, delikatne i o stonowanym odcieniu (do tego dzianiny futerkowe - ciekawe dzianiny).

Jeżeli natomiast ogródek jest drapieżny, o ostrych obrysach oraz kolorach, szukajmy jaskrawych jak też kanciastych mebli ogrodowych. Styl. Jest to następne, dość oczywiste kryterium, jednakże często zapominane przy doborze mebli do ogrodu. Pamiętajmy o tym, że ogród ma być niezwykły jako całość. Nie możemy mieć czarownego zabytkowego drewnianego krzesełka w prześlicznym nowoczesnym ogrodzie wypełnionym dużą ilością metali i szkła. Kluczem do sukcesu jest prostota. Tworzywo. Najbardziej uniwersalnym materiałem jest drewno. Meble drewniane, właściwie zabezpieczone, mogą służyć wiele sezonów. Do ogródka w stylu współczesnym możemy dobrać meble ogrodowe z metalu, a nawet szklane (zaś do tego poduszki ogrodowe - www.iltex.pl/produkty/do-ogrodu/ z surowca praktycznego, łatwego w czyszczeniu oraz lekkiego, warto wybrać meble z tworzyw sztucznych. Niezbędne będą wówczas poduszki na krzesła ogrodowe (il-tex).
il-tex