You are here

Akwarystyka dla osób początkujących

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Akwaria dla rybek lub terraria trzeba dobierać zależnie od wielkości planowanej rybiej gromadki. Początkującym specjaliści wskazują małe prostopadłościenne akwaria ze wzmacnianymi bokami.
terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Gdy zależy nam by pójść na łatwiznę trzeba tylko z marszu odwiedzić sklep terrarystyczny, gdzie kupimy to, czego potrzeba – zaczynając od piasku i małych kamyczków, a na specjalistycznych odżywkach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeśli raczej wolimy komplikować sobie plany możemy zdecydować się na własnoręczne przyszykowanie żwiru i wystroju terrarium. Można pojechać poza miasto, żeby znaleźć ciekawe okazy kamieni – granity, piaskowce i różne inne, które ożywią wnętrze naszego terrarium - .

Temperatura i światło

Szykując akwarium do zalania wodą i wpuszczenia tam rybek, należy przemyśleć, które rybki chcemy posiadać. Dobrze wybrać je tak, by temperatura, w której mają pływać była właściwa dla wszystkich gatunków. Lampy grzewcze ze sklepu to typowe narzędzia, które utrzymują ciepło w akwarium.

Ten tekst bardzo Cię interesuje? To przejrzyj również inne pomocne teksty, które mają wielce ważne informacje - wciągną Cię całkiem.

Nie można jednak zapominać, że lampa w terrarium – w zależności od rodzaju żarówek – też potrafi wpłynąć na temperaturę. Więcej w tym temacie: tuFiltracja wody

By stworzyć rybkom komfortowe warunki, należy zatroszczyć się o czystość wody. Filtry do akwarium każdy może kupić na wielu aukcjach internetowych i sklepach zoologicznych w Sieci - . Dobór sprzętu uzależniony jest od wielkości akwarium. Małe filtry wewnętrzne świetnie nadają się do małych akwariów, a filtry zewnętrzne idealnie pełnią funkcje w zbiornikach powyżej 100 litrów.