You are here

Jak najlepiej można rozwiązać problem produkowanych w domu ścieków, zalety instalacji zbiorników wody.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Jeżeli ktoś nie będzie miał szansy, żeby podłączyć kanalizację w swoim domu czy firmie, to musi pomyśleć o innej metodzie na pozbycie się ścieków. Jeszcze niedawno wiele osób zupełnie nie przejmowało się tym, tak po prostu wypuszczając je do pobliskiej rzeki czy rowu. Jednak na szczęście obecne przepisy na coś takiego nie pozwalają, gdyż prowadzi to do ogromnego zanieczyszczenia środowiska.


zbiornik na dezczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie wymagane jest zastosowanie jakiegoś ekologicznego sposobu, a obecnie najpopularniejsze są dwa, to znaczy oczyszczalnia oczyszczalnie kontenerowe oraz szambo. Szambo to po prostu szczelny zbiornik, najczęściej wykonany z plastiku albo betonu, do którego odprowadza się wyprodukowane ścieki. Po jego zapełnieniu konieczne będzie wywiezienie jego zawartości przez specjalistyczny samochód. Przepisy określają dość szczegółowo zasady montażu zbiornika, koszt jego postawienia jest stosunkowo nieduży, lecz wadą jest konieczność systematycznego wywożenia zawartości. Z tego też powodu coraz większa ilość właścicieli budynków wybiera inną opcję, jaką jest oczyszczalnia ekologiczna np: . Tradycyjne oczyszczalnie składają się ze sporego zbiornika, z jakiego przez system filtrów woda przedostaje się do podłoża. Rozwiązanie to jest dość tanie, lecz jego minusem jest konieczność zagwarantowania odpowiedniej ilości miejsca, oprócz tego można taką oczyszczalnię postawić tylko na chłonniejszej glebie. Coraz częściej wybieraną alternatywą są oczyszczalnie ze złożem biologicznym lub osadem czynnym. Stosuje się w tym rozwiązaniu specjalne układy filtrów oraz bakterie, które będą pochłaniać dużą część zanieczyszczeń.

oczyszczalnia
Author: wfeiden
Source: http://www.flickr.com/
Woda z nich jest na tyle oczyszczona, że można ją bez żadnej obawy wylać do jakiegoś rowu czy użyć do podlewania ogrodu.

Jeśli omawiana w tym artykule kwestia jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto sprawdź także podobne warte zerknięcia (https://wkg.pl/kamien-naturalny/) materiały.

Aby oszczędzić na kosztach użytkowania można się także na działce zaopatrzyć w pojemniki na wodę - . Koszt ich montażu nie jest duży, a dzięki nim można będzie zbierać deszczówkę i później ją wykorzystywać. Zebrana w ten sposób woda posłużyć może do podlewania, mycia auta czy niekiedy i do instalacji spłukującej w ubikacjach i toaletach.