You are here

Wybór warzyw ekologicznych na rynku wydaje się niezwykle duży

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Author: Stella McCartney
W ostatnim czasie coraz większa liczba osób zwraca uwagę na to, jakie wyroby żywnościowe kupuje. Dużo większy nacisk niż kiedyś położony jest na walory zdrowotne wyrobu, a nie tylko na jego walory smakowe czy wygląd. Takie czynniki posiada tak zwana żywność ekologiczna. W ten sposób nazywa się wszelkiego rodzaju produkty uzyskane sposobami naturalnymi w rolnictwie. Zasadniczą sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy żywieniowe umieszczają na paczce informację, od jakiego czasu można podawać maluchowi dany produkt.

Jednak nie zawsze trzeba tej informacji ślepo ufać. Z rozszerzaniem diety nie należy przyspieszać. Jeżeli pediatra nie wyda polecenia by inaczej postępować, kaszkę najlepiej wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną od czwartego miesiąca.
Jednak zamiast załamywać ręce, powinniśmy zacząć działać błyskawicznie. Jeżeli dobrze weźmiemy się do sprawy, na pewno stracimy zbędne kilogramy jeszcze przed urlopem. Najistotniejsza jest zdrowa dieta.

Trzeba zmienić swój codzienny jadłospis i wprowadzić do niego bogate w substancje odżywcze i naturalne produkty. Spróbujmy samemu przyrządzać posiłki i nie stołować się w barach szybkiej obsługi. Nie zapominajmy o sycącym śniadaniu, który jest najważniejszym posiłkiem w przeciągu dnia. W sezonie wiosenno- letnim wyjątkowo łatwo wprowadzić do swojego jadłospisu świeże owoce i warzywa. Zdrowe sałatki są nie tylko wyborne, ale również bogate w różnego rodzaju witaminy i przede wszystkim bardzo lekkostrawne. Z powodzeniem, mogą być serwowane jako dodatek do obiadu lub na kolację.

Jeśli nasz jadłospis będzie właściwie ułożony, to naszemu organizmowi niczego nie będzie brakowało (produkty na pyszne sałatki).
Czas na obiad
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wyłączając przy tym możliwość nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt (zobacz tutaj) możemy sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej. Czasami jednak nie mamy tak dużo czasu i potrzebujemy natychmiastowego rezultatu. Wówczas może pomóc nam dieta kopenhaska. Jest to odpowiednio skomponowany jadłospis, który posiada z góry określone produkty.

Dieta trwa 13 dni. Do każdego dnia są przypisane odpowiednie produkty, które można jeść. Nie należy ich zamieniać, nie można także robić sobie jakiejkolwiek przerwy. Każdą kaszkę przygotowujemy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu. Decydujemy się na tę gęstość, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, która będzie łatwiejsza do połknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.