You are here

Ogród w nowym, czyli nieco oryginalnym wydaniu - ciekawe wskazówki dla pań, które chciałyby trochę zmienić otoczenie budynku mieszkalnego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Nadejście wiosny to oczywiście czas intensywnej pracy w ogrodzie lub przydomowym ogródku. Okopywanie grządek, sadzenie kwiatów, nawożenie czy sianie nasion - to zaledwie niektóre konieczne prace. Zima jest czasem stagnacji, ale wiosna do doskonały czas na zaprowadzenie zmian.

Gdy jedni powiększają klomb z nasturcjami i projektują skalniaki, to pozostali stawiają niewielką szklarnię w rogu posesji. Takie przedsięwzięcia może nie są zbyt radykalne przełomem, ale czasami są po prostu potrzebne. Tymczasem gdy ktoś chce w tym roku zrealizować o wiele odważniejsze albo bardziej nietuzinkowe pomysły, to parę sugestii staje się na wagę złota.

ogórd, dom
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Osłonami na balkon najczęściej zainteresowani są ci, którzy mają malutkie mieszkania w dziesięciopiętrowcach.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie wciągający, to spójrz też na pomocne informacje (https://wierconestudnie.pl/studnie-kopane-wroclaw/), które posiadają ciekawe informacje - niewątpliwie Cię wciągną bez reszty!

Równie mały balkonik z pewnością warto osłonić przed wiatrem czy słońcem, zwłaszcza kiedy czyta się tam czasopisma. Tymczasem właściciele domków jednorodzinnych mogą łatwo urozmaicić wygląd swojego ogrodu zamawiając osłony balkonowe z ciekawymi nadrukami - wtedy zwykła osłona staje się piękną dekoracją balkonu. Innym nietuzinkowym pomysłem jest wyodrębnienie niewielkiej przestrzeni na terenie działki - płot akcesoria do ogrodzeń siatkowych lamelowy świetnie sprawdzi się tutaj jako ogrodzenie- sprawdź pełną ofertę na tej stronie. Wytrzymałe przęsła będą chronić biesiadujących przed wzrokiem wścibskich przechodniów.W obiegowej opinii to kwiaty stają się najpiękniejszą dekoracją ogrodu. Jednak czy można podać choćby jeden racjonalny argument, który odwiódłby zapalonego ogrodnika amatora od sadzenia warzyw w donicach? Na pewno nie. W domowych kuchniach od jakiegoś czasu rosną w misach świeże przyprawy, bazylia lub kolendra. Dlaczego więc nie przenieść tej praktyki do ogródka.

ogródek przy domu
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Nasiona warzyw najczęściej lądują na uprzednio przygotowanych grządkach, lecz niektóre z nich można spokojnie posiać w doniczkach poustawianych wzdłuż ścian domu lub nawet na balkonie. Kwiaty grochu ślicznie się prezentują, choć i doniczki plastikowe z niedużymi pomidorami prezentują się cudownie, zwłaszcza w dobrze zaprojektowanych aranżacjach- nasiona.

Ogrodnictwo to wielkie zamiłowanie wielu osób. I choć poradniki proponują dużo interesujących pomysłów, to czasami warto liczyć nade wszystko na własną pomysłowość. Tylko wtedy będzie się czuło prawdziwą satysfakcję, kiedy dana realizacja zachwyci gości.