You are here

Pomysłowe opcje oświetlania mieszkania i ogrodu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każdy lubi podążać za postępem i modą. Te także nie pomijają takich działów technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przypatrując się co raz świeższym i wymyślnym pomysłom iluminacji wnętrz, można zauważyć, jak wielki progres zrobiono w stosunkowo krótkim przedziale czasu. Co niektórzy wiekowi ludzie wspominają jeszcze długie wieczory w dzieciństwie spędzone przy blasku świeczki czy lampy naftowej.


oświetlenie ogrodu
Author: Baumann Wintergarten GmbH
Source: Saint-Gobain Glass
Teraz mamy dostęp do wielce rozwiniętej technologii, która generuje stosunkowo niskie koszty w stosunku do ilości i mocy emitowanego światła - Lampyilampki.plularne stało się oświetlenie nowoczesne typu LED. Niewielkie układy oświetleniowe wyprzedzają żarówki dawnego typu, przez co zapotrzebowanie na nie nieustannie wzrasta. Porównując żarówka LED pobierająca jedynie 5,5W generuje oświetlenie odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 50W. Stosunek zużywanej mocy do wytwarzanego światła zależy od technologii i producenta. Na podobnej zasadzie działają bardzo modne lampki ogrodowe, które najczęściej mają kształt niedużych latarni wbijanych w ziemię. Działają one przeważnie na baterie lub niewielkie akumulatorki, jakie w dzień doładowywane są światłem słonecznym. U szczytu znajdują się drobne panele słoneczne, dzięki którym promyki słoneczne zamieniane są na zmagazynowaną prąd elektryczny. Lampki ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Mogą być zarówno w formie małej latarni jak i imponujących żyrandoli czy całkiem nowoczesnych ekstrawaganckich form. Każda osoba znajdzie coś dla swojego gustu. Współczesna technika oświetlenia znalazła zastosowanie również w pomieszczeniach kuchennych ki jadalnych. Lampa do kuchni jest nie tylko uzupełnieniem stylu naszej domowej przestrzeni gastronomicznej -