You are here

Ochronniki przepięciowe: co to jest oraz kiedy jest wykorzystywane?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Trudno sobie wymarzyć normalne życie bez przedmiotów zasilanych energią elektryczną. Jak tak naprawdę bezpiecznie skorzystać z takich właśnie sprzętów?


W każdym mieszkaniu można wyszukać w naszych czasach sporo urządzeń, które nie będą w stanie działać, jeżelinie zostaną włączone do gniazdka. Tak więc w każdym domu znajduje się jedna z najważniejszych instalacji, instalacja elektryczna. W chwili obecnej jednym z najważniejszych elementów takiej instalacji jest ochronnik przepięciowy. Stosowany ochronnik przepięciowy ma chronić obecne w naszym budynku urządzenia elektryczne przed ich zniszczeniem na skutek działania wyładowań atmosferycznych w trakcie burzy, ale w dużym stopniu przed skutkami spadku napięcia w określonej instalacji elektrycznej.
fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com

Instalacja ochronników przepięciowych jest zalecane w szczególności w tych nieruchomościach, które nie mają instalacji przeciwgromowej, czyli tej, która chroni przed działaniem pioruna podczas gwałtownej burzy. Większość obecnych domów zasilana jest tradycyjną energią - system zarządzania energią elektryczną produkowaną z dobrze nam znanych surowców takich jak węgiel.


Zasoby węgla powoli jednak się uszczuplają. Tak więc już od dłuższego czasu wyszukiwane są odmienne źródła energii. Jednym z nich jest energia słoneczna. Niezwykle powoli na sporej ilości domów jednorodzinnych zaczynają pojawiać się baterie słoneczne. Podobnie, jak w sytuacji zwyczajnej sieci elektrycznej, oczywiście i w przypadku fotowoltaiki konieczne jest wykorzystywanie różnych rodzajów zabezpieczeń. Jednym z nich są ograniczniki fotowoltaika. Stosowane ograniczniki fotowoltaika zabezpieczają systemy przed różnorodnymi przyczynami przepięć.

Kiedy sprawdzisz już poniższy artykuł, to oprócz tego zobacz również co posiada rekomendowana strona (https://ratkor.com/), ponieważ przedstawia ona tak samo interesujące kwestie.

Często są one zabezpieczeniem przed wyładowaniem atmosferycznym. Ograniczniki te muszą być montowane bez względu na to, czy w budynku została zamocowana instalacja odgromowa, czy też właściciel zrezygnował z tego pokroju instalacji. W dużej mierze taki ogranicznik warto zastosować zależne jest konkretnie od tego, czy na budynku znajdziemyinstalację odgromową, czy też jej brak. Jakie są tak naprawdę ograniczniki, które można umieścić we własnym domu powinni nas poinformować zatrudnieni w danej firmie, w której kupujemy baterie słoneczne.